Kolejność uczuć (1993)

Kolejnosc uczuc
Reżyseria: Radosław Piwowarski

Do małego prowincjonalnego miasta przyjeżdża sławny aktor Rafał Nawrot by gościnnie zagrać Romea w szekspirowskim przedstawieniu. Teatr jest mierny i Mistrz odnosi się do tego przedsięwzięcia bez entuzjazmu, ma jednak zobowiązania wobec dyrektora. Niemniej, zdegustowany, korzysta z pierwszej nadarzającej się okazji by wyjechać. Decyduje się pozostać i rozpocząc próby jedynie ze względu na poznaną przypadkowo Julię, uczennicę szkoły muzycznej, która zaprasza go na spotkanie ze szkolnym kołem teatralnym. Znajomość ta fascynuje obie strony, przyjaźń przeradza się w miłość. Rozpoczyna się romans pięćdziesięcioletniego mężczyzny i nastolatki. Romantyczne eskapady komplikują jednak unormowane życie dziewczyny, dzielone dotychczas pomiędzy dom, szkołę i jej chłopca, Radka. Uczuciową szarpaninę potęguje pojawienie się dawnej kochanki Mistrza. Rozpoczyna się ciąg konfliktów, nieporozumień, zdrad, ucieczek z domu, powrotów, scen kabotyńskich i tragikomicznych (filmpolski.pl)

Obsada:

Pełna obsada

Zabawny komediodramat ze świetnie napisanymi dialogami i doskonałym aktorstwem, które pozwala zapomnieć o sztampowości opowiadanej historii.

Po drugim obejrzeniu już trochę opadł mój zachwyt nad tym filmem. "Kolejność uczuć" broni się dzięki dobremu aktorstwu i bardzo dowcipnym dialogom.

Z tego filmu najbardziej pamiętam muzykę.

filmsterka
jakilcz
jozeflorski
matadu
salander
nevamarja
tropicielkoni
omnitruncatedkraken
domurst
JoannaChmiel