Szkarłatny pilot (1992)

Kurenai no buta
Reżyseria: Hayao Miyazaki

W początkach lat Wielkiej Recesji, życie w rejonie morza Śródziemnego staje się coraz trudniejsze. Napady powietrznych piratów są coraz częstsze, stąd pojawia się konieczność wynajmowanie powietrznych ochroniarzy. Jednym z najlepszych jest Porco Rosso, który jest… świnią. Kiedyś człowiek i as przestworzy podczas I Wojny Światowej, teraz wolny strzelec.

Obsada:

Pełna obsada

Bogart była świnią! Wspaniała animacja przywodząca na myśl filmy z lat 50.

Jak dla mnie najgorszy jaki oglądałam film ze studia Ghibli. Po prostu mnie nudził :( Ale dam mu jeszcze jedną szansę i któregoś dnia być może zmieni się ta ocena.

Najbardziej zabawna z animacji studia Ghibli? Dla mnie - póki co - tak. A jakie są Wasze typy?

Idealny film na poprawę humoru. Niebanalna fabuła, mnóstwo smaczków-detali nadających klimat, romans, komedia, dramat i bajka w jednym. Zaczynam doceniać Myazakiego.

Film romantyczny i pełen humoru. Dla każdego, kto ma ochotę na coś ciepłego i nieoczywistego.

Dawno nie widzialam filmu ktory wprowadzilby mnie w tak dobry nastroj. Nie wiedzialam ze przygody swinki-pilota moga byc tak wciagajace.

Rozkoszny, i na pewno lepiej działa, gdy ogląda się go w większym towarzystwie. Już sama wizja Europy made in Japan jest sporo warta. Podoba mi się też to, że nie wszystko wykłada się widzowi kawę na ławę i do domu wraca się z bagażem niedopowiedzeń. Sporo niewymagającego humoru, który przypomniał mi kultowe bajki z Polonii 1, ale film jest jednak dla trochę starszych dzieci. Warto.

"Facet to świnia" to wiadomo od dawna. Jednak w tym przypadku naprawdę chciałbym być taką świnią. Jeden z najbardziej pozytywnych niby-złych gości jakich ostatnio widziałem. Główny bohater pełen jest honoru (dość specyficznego, ale zawsze), pasji i bezkompromisowych umiejętności, a w dodatku to taki trochę słodki drań. Tych składników w takiej mieszance nie widziałem od dawna. Ponadto film ma "to coś" co sprawia, że widząc tablice końcowe pierwszą myślą jest "ja chcę jeszcze raz".

JoannaChmiel
doktorpueblo
Mikkos2
Phika
Ghali
AniaVerzhbytska
asia1298
jakilcz
Pedzacyzolw
typix