Kamienica w Madrycie (2000)

La Comunidad
Reżyseria: Álex de la Iglesia

Julia pracuje w agencji nieruchomości: szuka klientów zainteresowanych kupnem mieszkań. Znudzona pracą, skromnym życiem i kryzysem w małżeństwie wpada na pomysł odbudowania relacji z mężem i przygotowuje romantyczną kolację w pięknym apartamencie, w kamienicy, w samym centrum Madrytu. Efekt okazuje sie być zupełnie inny od zamierzonego, wieczór kończy sie kłótnią, z sufitu w sypialni leje się woda, a wszystko obserwują nader ciekawi sąsiedzi... A to dopiero początek nowego rozdziału w życiu Julii.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Film do zabawy dla miłośników czarnego humoru. Do poziomu "Delicatessen" pewnie ze dwie klasy artystyczne i półtora do "Miłych martwych dziewczyn", ale to ma być naprawdę tylko miły przerywnik w kolorycie almodovarowskiej przesady. Maura w schizofrenicznej roli głównej poradziła sobie świetnie, kiedy trzeba jest wylewnie czarująca (ta różowa garsonka...), a następnie zabawnie rozgorączkowana chciwością.

W spadku po "Starsza pani znika" Hitchcocka: pracownica agencji nieruchomości, udając lokatorkę tytułowej kamienicy, wchodzi w posiadanie majątku po zmarłym sąsiedzie, na który zęby ostrzyli sobie także inni, osobliwi mieszkańcy tego budynku. Końcówka prawie jak w "Podejrzanych"! Fajowy thriller, znakomita komedia.

Genialne! Oczywiście w kategorii czarna komedia albo komedia kryminalna. Popłakałam się ze śmiechu. :D

Świetna czarna komedia charakterów z pięknej kamienicy w centrum Madrytu. Agentka nieruchomości Julia postanawia choć spędzić choć jedną romantyczną noc w pięknym apartamencie ze swoim mężem i przez to ląduje w samym środku szalonego konfliktu.

Sąsiedzi wydają się niezbyt normalnym zbiorem ludzi już od pierwszego spojrzenia, później dają się poznać od coraz gorszej i bardziej demonicznej strony...

kejt
dunetna
AmandaAllen
Ben
Ben
angelete
Uciekinier
KatarzynaOrysiak
andymitlag
ciszewa