Wierność (2000)

La Fidélité
Reżyseria: Andrzej Żuławski

Młoda, uzdolniona fotoreporterka Clélia (Sophie Marceau) zmuszona chorobą matki podejmuje pracę u magnata prasowego Mac Roi. Znakomicie wykonuje swoją pracę nie rezygnując z ambicji artystycznych, zupełnie nie licujących z profilem gazety. Osobowość Clélii intryguje, a uroda budzi pożądanie u mężczyzn. Ona zaś, w zależności od nastroju, pozostaje niewzruszona, bądź odwrotnie- bardzo chętnie im ulega. Przypadkowo poznaje Cleve'a (Pascal Gréggory), dobrze sytuowanego redaktora książek dla dzieci, który prosi ja o rękę. Tuż przed ślubem w jej życiu pojawia się Némo (Guillaume Canet), młody, gniewny paparazzo, który poświęca swój talent i żar prawdziwego reportera na tropienie księży łamiących celibat, handlarzy organów ludzkich, penetrowanie nielegalnych domów gry i burdeli.

Obsada:

Pełna obsada

Tylko szkoda talentu Sophie Marceau dla pretensjonalnego bełkotu Żuławskiego. Irytujące. Dodatkowy punkt za sceny ze stadionu żużlowego.

Sophie Marceau najwyraźniej coś w Żuławskim widziała, skoro nawet dziecko mają razem :)

Może za dużo, albo czegoś nie zauważyła. Zakochane kobiety czasem tak mają;)

Irytujące - to na pewno można powiedzieć o filmach Żuławskiego. Ale pretensjonalny bełkot? To chyba zbyt ostre zdecydowanie. Może... po prostu.. nie zrozumiałeś? Nie byłoby w tym nic dziwnego. Ja też go nie rozumiem, ale zakładam, że to mój problem.

Mam alergię po "Szamance". Tylko tam grała mało znana aktorka, a Sophie Marceau lubię, więc efekt się pogłębił. Wcześniejsze filmy Żuławskiego trafiają do mnie. "Szamanka" i "Wierność", jeśli nie są pretensjonalne i bełkotliwe, to przynajmniej są dziwaczne. Czy chodzi reżyserowi o to, aby zawsze mógł powiedzieć zirytowanym widzom - "nie rozumiecie mnie"? Dla mnie to łatwizna. A Ty widziałeś ten film?

Ładny, snujący się, mało krzykliwy, emocjonalny film. Mimo Marceau, której nie lubię, udało się Żuławskiemu stworzyć dobrą historię z niepowierzchownymi bohaterami, chociaż z ich intencjami i działaniami często trudno się zgodzić. Cóż, c'est la vie!

inheracil
lapsus
dcd
dcd
pajestka
AmandaAllen
Ben
Ben
mnoschis
nevamarja
velocipedist
tav
tav