Samotna wyspa (2009)

La isla interior

Poruszający dramat o lęku przed szaleństwem, z wielkimi gwiazdami hiszpańskiego kina (Candela Peña, Antonio de La Torre i Geraldine Chaplin). Gracia, Martín i Coral to trójka rodzeństwa, z których każde wiedzie zupełnie odmienne życie i żadne sobie z nim nie radzi. Choć wiedzą, że potrzebują siebie nawzajem, to w potrzebie nie potrafią sobie pomagać. Wiadomość o zbliżającej się śmierci ojca zmusi rodzeństwo do konfrontacji z najbliższymi i spojrzenia w głąb siebie. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Niesamowity film o szaleństwie, do którego nikt w rodzinie nie chce się przyznać. Najnormalniej w tej dysfunkcyjnej rodzinie zachowuje się ojciec schizofrenik. :) Bardzo dobry dramat o dostrzeganiu własnego szaleństwa, braniu życia w swoje ręce, o odradzaniu się więzi między rodzeństwem.

A mi się tak średnio podobało.

Mnie się średnio początek - autystyk to oklepany temat, pomyślałam sobie, że jeszcze jeden... ale potem, jak się zaczęło życie rodzinne, mmm miodzio!

Dawno nie widziałem tak dobrego filmu psychologicznego - bo tak go trzeba nazwać - dobrze i wiarygodnie napisanego oraz zagranego.
Tak myślę, że spokojnie można by go używać na zajęciach dla studentów np. psychiatrii jako pomocy naukowej ;)

Masa smaczków, do tego reżyser umiejętnie używał lżejszych barw: bez tego ciężar tematu mógłby film spokojnie zatopić...

Nie powiedziałbym też, że to film o szaleństwie - raczej o samotności i o tym jak trudno wyzwolić się z powielania wyniesionych z rodziny wzorców.

Polecam bardzo!

KatarzynaOrysiak
ayya
verdiana