Życie jest piękne (1997)

La Vita è bella
Reżyseria: Roberto Benigni

Jedna z nielicznych komedii o holocauście. Opowiada historię włoskiego wieśniaka Guido, który trafia wraz ze swoim 4-letnim synkiem i ukochaną żoną do obozu koncentracyjnego. Mężczyzna wykorzystuje swoją bujną wyobraźnię po to, aby jego syn nie przekonał się o okrucieństwie wojny i tłumaczy mu, że jest to gra, a do zdobycia jest 1000 punktów... Śmieszna i mądra komedia, doceniona na wielu festiwalach, m.in. na festiwalu w Jerozolimie, gdzie został wybrany najlepszym filmem o holocauście.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Zostałem oczarowany.

Chyba jedyna w historii kina komedia o Holokauście - zdecydowanie godna polecenia!

Lekkość i jego odwrotność jednocześnie. Film pełen sprzeczności. Doskonały.

Ciepłe, piękne, wzruszające.

Głęboko poruszający, z niezmiennie błyskotliwym Roberto Benigni. Jego gra, pełna lekkości i poczucia humoru rola stanowi główną zaletę filmu.

Znakomita rzecz, dowód na to, że sowizdrzalski humor jest wartością niezależnie od warunków. Jeśli chce się śmiać, to chce się też i żyć!

Film bardzo poruszający. Poważna tematyka przedstawiona w konwencji komedii. Śmieje się przez łzy. Jednak nie zostaje przekroczona granica dobrego smaku. Genialny scenariusz i gra aktorska.

Ciepły, wzruszający i przewrotny film. Gorąco polecam.

Piękny, chwytający za gardło…jeden z niewielu filmów na których się rozpłakałem…

Ryzykowny pomysł i świetna realizacja.

Wzruszający i smutny zarazem film. Opowiadający o ludzkiej tragedii.

Fascynujący scenariusz. Niebywałe, że tak poważny temat można połączyć z humorem. Mądry, piękny film ,który na długo pozostaje w pamięci. Rola Benigniego naprawdę zachwyca. Wielkie kino.

Ten film widziałam ponad dziesięć lat temu, więc moim wspomnieniom brakuje szczegółowości, jednak wiem, że film w tamtym czasie wywarł na mnie ogromne wrażenie, był poruszający, okrutnie zabawny momentami i moralnie dwuznaczny.

Film niezwykle wzruszający - doskonale łączący komedię z dramatem holocaustu. Doskonała, wręcz wybitna rola Roberto Benigni'ego. Szczególnie zapada w pamięć końcówka filmu - kto oglądał, ten wie...

Szczerze polecam.

Ma być krótko, tak...?
Więc będzie. Jednym słowem.
Niesamowite.

Cudowny film o Miłości-sile sprawczej i sensie życia każdego dnia. Absurd wojny pokazany nietypowo, ale nie bez szacunku. Obejrzenie obowiązkowe!!!!!!!!!!!!!!!!

Jedyny chyba film, przy którym ZAWSZE płaczę (co ciekawe, w różnych momentach)

Z taką lekkością jeszcze nitk nie opowiedział o tragedii Drugiej Wojny Światowej , gdy niewinni ludzie trafiali do obozów zagłady. Przepiękny obraz ojca , który chcąc ochronić swego małego synka przed rzeczywistością w jakiej się znajdują , wymyśla alternatywną sytuacje- obóz koncentracyjny przeradza się w wielkie pole do gry , w której jeśli przestrzega się zasad można uzyskać maksymalnie 1000 punktów a nagrodą główną jest czołg!

Obejrzałam. Po filmie siedziałm chwilę zaskoczona. Zastanawiałam się dlaczego tak wiele osób skrytykowało ten film. Film piękny o sile miłości. O sile woli, która pozwala przetrwać w cięzkich, strasznych momentach życia. O dążeniu o tym o by chronić ludzi których sie kocha i w związku z tym wszystkie chwyty są dozwolone. Polecam serdecznie - kino kontrowersyjnie, tak bym powiedziała.

Nieważne gdzie jesteś ważne kim jesteś i co jest dla ciebie istotne. Film bardzo "pogodny" i smutny zarazem. W jego świetle życie jako teatr staje się bardzo dosłownym odzwierciedleniem rzeczywistości.

Romantyzm w czasach zagłady... Owszem, film jest przerysowany, zawiera uproszczenia i może nawet to wszystko jest mało prawdopodobne, ale silny akcent na koniec bilansuje film i dzięki temu historia staje się pełnowartościowa. Ode mnie wysoka ocena.

Przepiękny. Idealna mieszanka komedii i dramatu.

Holokaust na wesoło, ale przez łzy. Owszem są tu sceny bardzo zabawne, ale to najsmutniejsza komedia jaką można sobie wyobrazić.

Świetny film.

Świetny film!

super film!

Fajny film.

Chmerson
dawidLachapelle
pkudron
AgaLatma
JustynaMajewska
z0rin
PaulaWieczorek
LukaszMazur
Efunia
redo123