Zona (2007)

La Zona
Reżyseria: Rodrigo Plá

Tytułowa Zona to wyjątkowo ekskluzywne, zamknięte, oddzielone od reszty miasta drutem kolczastym osiedle w Mexico City. Pewnego dnia trzech wyrostków, mieszkających w pobliskich slumsach postanawia obrabować jeden z domów. Nieszczęśliwie, w trakcie rabunku ginie starsza kobieta, na co zaalarmowani strażnicy reagują bezwzględnie: dwóch chłopaków ginie od ich kul. Trzeciemu udaje się ukryć w podziemiach osiedla-fortecy. Gdy mieszkańcy luksusowej enklawy dowiadują się, że sprawiedliwość nie została do końca wymierzona, postanawiają nie zawiadamiać policji i na własną rękę organizują obławę na nastolatka...(opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Bardzo dobry film, pełna klasa kina hiszpańskiego.

Bardzo porządna sensacja. Bez głupkowatych pościgów i strzałów chybiających celu. A przy tym dość sensownie pokazana socjologia zamkniętego środowiska.

Bardzo niedoskonałe widowisko z dużymi apsiracjami i ogólnie niezłym pomysłem. Klarowne przesłanie, odczuwalny "mesedż", ale momentami naiwny i co gorsza bardzo przewidywalny, a do tego pozbawiony głębi scenariusz powodują, że film mnie rozczarował.
Osobiście nie odradzam, ale też nie polecam

Film o tym jak tworzy się nowoczesne getta.Ale nie takie w których się zamyka tych innych lecz takie które otacza "nas" na około.A w środku oaza spokoju,dostatku,bezpieczeństawa.A wokół rozgrywa się "piekło",które czasem wkrada sie podstępem w uporządkowany sterylny świat odgrodzony wysokim murem.Niestety-mieszkańcy "oazy"w swoim wyobcowaniu stracili umiejętność racjonalnej oceny zagrożenia i tak z małej iskry robią wielki pożar jednocześnie nie widzą wielkiego pożaru wokół siebie.Przyszłość?

bartje
Ambrotos
gosialovsnow
izabellamonika
Bedrzich
halunke
asthmar
32874fc3376a
sabort
Mikser