Akacje (2011)

Las acacias
Reżyseria: Pablo Giorgelli

Poetycki film drogi przywołujący na myśl najlepsze dokonania Carlosa Sorina (Proste historie, Bombón: El perro). Rubén, kierowca ciężarówki przewożącej drewno udaje się w podróż służbową. Wyjeżdżając z Paragwaju zabiera ze sobą Jacintę, która wraz z pięciomiesięczną córeczką Anahí chce dostać się do Buenos Aires. Przypadkowo połączeni nieznajomi w miarę upływu kolejnych kilometrów pozbywają się dzielącego ich skrępowania i dystansu. (FFŚ)

Obsada:

Zwiastun:

Z zaskoczeniem przeczytałam, że "Akacje" to debiut Pabla Giorgelliego. W takim razie - czekam na więcej jego filmów! Reżyser nie boi się długich ujęć, ani ciszy. Nieśpiesznie snuje bardzo prostą opowieść. Buduje napięcie opierając się na emocjach. Wspaniałe zdjęcia, ale to chyba cecha wspólna wszystkich argentyńskich filmów, a przynajmniej tych, które miałam okazję oglądać.

Zastanawiałem się, jak musiał zareagować producent, gdy zobaczył scenariusz: Facet podwozi ciężarówką nieznaną dziewczynę, na początku filmu dziewczyna wsiada, na końcu wysiada. Zrobienie z tego świetnego filmu to nie lada sztuka, która debiutującemu Giorgelliemu udała się znakomicie. Piękny film, rozgrywający się w detalach, strzępkach rozmów, ukradkowych spojrzeniach.

A-nie-mówiłam ;-)

co to za spoilery, doktorze :D wstydź się!

Urokliwa miniatura.

dcd
dcd
fammko
psubrat
paulinakapuscinska7
MartaK
ioanka
kiwus
deliberado
ngfio
nadziejka