Prawo zemsty (2009)

Law Abiding Citizen
Reżyseria: F. Gary Gray
Scenariusz:

Historia robiącego karierę asystenta Prokuratora Generalnego, który spotyka na swojej drodze skrzywdzonego przez system prawniczy strażnika więziennego. Okazuje się bowiem, że morderca żony i córki strażnika, dzięki prawniczym przepisom, trafi na wolność. Strażnik postanawia więc wziąć prawo w swoje ręce i zemścić się nie tylko na zbrodniarzu, ale także na tych, którzy doprowadzili do jego uwolnienia. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Początek 9,8,7,6,5,4,3,2,1 Koniec
Średnia wychodzi na 5

zbyt poprawny politycznie.

naprawdę dobry film, dylematy moralne, walka dobra ze złem od zaplecza, szkoda tylko że to, niby to negatywny bohater, przez czas trwania tego filmu wzbudza sympatię widza, a nie niby to pozytywny stróż prawa. a może właśnie o tę przewrotność chodzi???

Za pierwsza czesc filmu mocne 7. Za zakończenie 1.

Polecam każdemu zwolennikowi kina akcji. Butler zagrał świetnie, film trzyma w napięciu do ostatniej minuty i poważnie daje do myślenia na temat prawa i sprawiedliwości.

Takich filmów było już kilkanaście- Wściekły i żądny zemsty ojciec postanawia wymierzyć sprawiedliwość na własną rękę. Dlatego też nie mam pojęcia po co powstał ten film. Ani to ciekawe ani nie trzyma w napięciu a i gra aktorska taka że tylko fani G.Butlera będą zachwyceni...

Film cały czas trzyma w napięciu. Solidnie zrealizowany... ale ostatnie kilka minut fatalne... Jednak obejrzeć dla całości jak najbardziej można.

asthmar
bartje
lamijka
beznazwybez
Fi5heR
Szklanka1979
liongotie
MureQ
iinsanee
KACPEREK6