Widmo wolności (1974)

Le fantôme de la liberté
Reżyseria: Luis Buñuel

"Widmo wolności" składa się z luźno powiązanych ze sobą scen, które przedstawiają najdziwniejsze sytuacje. Główną ideą filmu, było wywrócenie standardowego pojmowania świata, do góry nogami. Oglądamy więc obiad, przy którym goście siedzą na muszlach klozetowych, a jeść udają się na osobności, do ustronnej kuchni; grupę mnichów grających w pokera o święte medaliki; rodziców, którzy poszukują swojej córeczki, chociaż ta wszędzie chodzi z nimi; parę, która gorszy się na widok zdjęć różnych zabytków; czy wreszcie snajpera, który po zabiciu grupy ludzi, dostaje wyrok śmierci, a jednak wychodzi spokojnie na wolność i rozdaje autografy.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Warto oglądnąć i przemyśleć. Spodziewałem sie czegoś lepszego

ktoś tutaj "oglądnął" ten film. Radzę obejrzeć i przemyśleć opinię o niedosycie. ;-)

Luis Bunuel zawsze będzie mi bliski, tak samo jak jego filmy. Widmo Wolności to cudowna historia, scenariusz jest sprawny i logiczny (mimo swoistego surrealizmu), i tak jak zawsze obiecywał sam Bunuel, nie ma w nim jednego nudnego momentu.

kocham Bunuela.nie umiem dać jego filmowi mniej niż 10.

cudo!

Doceniam ideę. Doceniam surrealizm i humor reżysera. Kilka pomysłów było naprawdę trafionych, ale spodziewałam się czegoś dużo bardziej odkrywczego.

patryck
tropicielkoni
deliberado
lamijka
NarisAtaris
pajestka
bujka
amused
wildisthewind
gustawkonrad