Ojciec moich dzieci (2009)

Le père de mes enfants
Reżyseria: Mia Hansen-Løve
Scenariusz:

Grégoire Canvel ma wszystko czego człowiek może zapragnąć: piękną kochającą żonę, trójkę cudownych dzieci, inspirującą pracę. Jest producentem filmowym odkrywającym młode talenty, mającym własną wizję kina. Praca wypełnia jego życie, lecz go to nie spala - on jest i tak nadmiernie aktywny, wciąż szukając czegoś nowego. Jedynie w weekendy ma czas dla rodziny. Wydaje im się niezwyciężony, zawsze podziwiany, gdy tymczasem jego firma - Moon Films - jest na skraju bankructwa.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Historia bankrutującego dystrybutora niszowych filmów i jego rodziny, której przez swoją pracę i pasję jednocześnie, nie mógł on poświęcić zbyt wiele czasu. Doskonale zagrany, bardzo przejmujący film, nakazujący zastanowić się co w życiu naprawdę jest ważne, nie dający jednak na to pytanie odpowiedzi. Warto.

Mieć własną wytwórnię filmową? Rewelacja! Wiedzieć, że grozi jej bankructwo? Już mniejszy powód do dumy. Szczególnie, gdy pętla możliwości wyjścia z trudnej sytuacji coraz bardziej się zaciska. Może najzwyczajniej powiedzieć: que sera, sera? Dramat obyczajowy ze świetną grą tytułowych dzieci - młodziutkich, francuskich aktorek.

agiwle
Tityron
scaruffi
deliberado
Waingro
ayya
michuk