Plotka (2001)

Le Placard
Reżyseria: Francis Veber
Scenariusz:

Co zrobić jeżeli całe twoje otoczenie ma Cię za skończonego nudziarza - żona Cię zostawia, syn starannie unika, a w pracy mimo, że jesteś tylko księgowym i masz liczyć procenty, a nie poskaramiać lwy, też nie mogą na Ciebie patrzeć? Ano możesz zostać... gejem. A właściwie nie zostać, tylko rozpuścić po firmie plotkę, że w wolnych chwilach jesteś miłośnikiem skórzanej bielizny w stylu string i piosenek "Village people".

Obsada:

Pełna obsada

Wspaniała komedia, bardzo ironiczna i zabawna zarazem! Za podjęcie niekomediowych tematów (dyskryminacja, homoseksualizm) dodatkowy plus, ale i bez tego film działa. Do obejrzenia kilka razy.

Świetna komedia, która w sposób ironiczny ukazuje relacje i metamorfozy współczesnych osób. Groteskowa historia pewnego, z pozoru szarego i znudzonego człowieka, staje się ciekawa dla widza, kiedy do gry wchodzi tytułowa 'Plotka'. Francis Veber -reżyser zwraca pojęcie plotki, która kojarzy się negatywnie, w całkiem inną stronę. Paradoks polega na tym, że plotka jest stworzona przez głównego bohatera, tego znudzonego człowieka- Francis Pignon. Polecam.

Powalający Depardieu, który nie wiem, czy nie skradł filmu pierwszoplanowemu Auteil, bardzo zabawne, bardzo francuskie.

Skradł! Depardieu jest gwiazdą tego filmu! :D

Depardieu ma bardzo charakterystyczny wygląd więc od roli do roli nie zmienia się nei do poznania jak np. Alec Guinness. Jednak m.in. w tym filmie pokazał, że jest świetnym aktorem i potrafi żywo oddać najróżniejsze charaktery,

Niesamowite, że prawie 10 lat temu można już było niesztampowo i poważnie realizować niepoważny film o poważnych problemach (dyskryminacja). Niegłupi, zabawny, ironiczny film z genialnym Depardieu, który zdecydowanie skradł film głównemu bohaterowi. :)

Daniel Auteuil w różowym swetrze - uroczy. Całość też. Kilka razy wybuchnęłam śmiechem (w tym: jak zobaczyłam Auteuila w różowym swetrze). Polecam.

I dlatego lubię filmy francuskie.Pomimo powagi sytuacji w której znalazł się główny bohater(rozwód,widmo utraty pracy)jego problem przedstawiono w sposób zabawny ale nie niepoważny.Świetna obsada, świetny scenariusz i wszystko inne też świetne.(Chyba się powtarzam.) Dobra komedia ale również historia o zmianach zachodzących w społeczeństwach europejskich i problemach z tym związanych-przejawy dyskryminacji,nietolerancji,uprzedzeń.

bartje
psubrat
jango
kazimierzkawulok
ploki
32874fc3376a
kojot
takapanda
kocio
Parker