Milczenie Lorny (2008)

Le Silence de Lorna

Lorna, młoda albańska dziewczyna, przebywa nielegalnie w Belgii. Chcąc to zmienić, godzi się wziąć udział w pewnej intrydze. Lokalny mafioso Fabio organizuje dla niej fikcyjny ślub z uzależnionym od narkotyków Claudym. Jest to jednak tylko część planu, przewidującego w dalszej perspektywie małżeństwo Lorny z rosyjskim mafiosem, który również bardzo pragnie obywatelstwa i jest skłonny bardzo dużo za nie zapłacić. Wcześniej jednak Fabio musi pozbyć się „pierwszego męża” dziewczyny...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Dobra historia, lecz poprzez stosowanie się do manifestu Dogmy '95 jej potencjał dramatyczny pozostaje niewykorzystany: gra aktorska, choć dobra, jest bardzo stonowana; skąd innąd bardzo dobremu scenariuszowi brak momentów mogących unieść widza. Mimo wszystko, niezły przykład realizmu w kinie.

Świetny film z rewelacyjnym scenariuszem. Surowy realizm i tylko zakończenie wydaje się trochę nie pasować... ale z drugiej strony, skoro każdy wie jak historia ta skończyłaby się w rzeczywistości, to po co to pokazywać i czemu nie pozwolić sobie na odrobinę bajki? Najlepszy film braci Dardenne jaki widziałem.

Kapitalnie opowiedziana historia, do tego zrealizowana z zastosowaniem bardzo surowych środków wyrazu z którymi mi bardzo po drodze.
Dałbym 9 gdyby nie "dziwne" zakończenie.

przeraźliwie nudne

NarisAtaris
bartje
Szklanka1979
dcd
dcd
Lamia
Dramatiker
jango
psubrat
emerenc
Rbit