Legenda (2005)

Reżyseria: Mariusz Pujszo
Scenariusz:

"Legenda" to historia opowiadająca losy grupy sześciu młodych dziewczyn, które postanawiają spędzić wieczór panieński jednej z nich w średniowiecznym zamku, na odludziu w Sudetach. Wybierają to akurat miejsce, ponieważ chcą by ów szczególny wieczór pozostał im wszystkim na długo w pamięci. Jak się wkrótce same przekonają ich prośby zostaną niestety wysłuchane.

Okaże się bowiem, że opowieść o krwawej legendzie związanej z historią zamku, którą ku uciesze dziewczyn spragnionych sensacji chętnie opowie lekko zdziwaczały dozorca zamku, nie jest jak sądzą dziewczyny wydumaną bajką, a faktycznym opisem wydarzeń, jakie rozegrały się w tych średniowiecznych murach setki lat temu, a których konsekwencje... trwają do dzisiaj.

Ta noc okaże się dla nich nie tylko czasem beztroskiej zabawy, ale również konfrontacją z niewidzialną siłą jaka drzemie w słowach legendy. Będzie ona dla nich szczególna z wielu powodów, ale głównie dlatego, że dziewczyny będą musiały sprostać mocom, których istnienia nigdy nie były świadome... (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

tytuł oryginalny "The Legend of Zorro"

Tu chodzi o zupełnie inny film niż "Legenda Zorro", a mianowicie o polski film "Legenda". Zamieniłam już plakat i usunęłam błędny opis.

Duchowy protoplasta "Kac Wawy". Z tym, że do wieczoru, tym razem panieńskiego a nie kawalerskiego, dołożono wątek z horroru. Z dwojga złego lepszy Pujszo za kamerą niż przed nią.

magiczne hasło Kac Wawa. Będę musiał to obejrzeć.

liz29
inheracil
skibbi
lemur
tsr
tsr
fantasta