Legion (2010)

Reżyseria: Scott Stewart

The Archangel Michael (Paul Bettany) falls to Earth in Los Angeles and cuts off his wings. He steals a police car after a policeman is killed by another officer who is possessed. He then heads for the Paradise Falls diner, near the edge of the Mojave Desert.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Przeczytaj spoilery +

- stosunkowo ciekawy samo-pastisz.

A propos staruszki... nie mogłaż ona po prostu dziabnąć ciężarnej w brzuch, gdy ta stała przy niej i ją obsługiwała? Wszyscy by krócej cierpieli... i bohaterowie, i widzowie w kinie...

Zdecydowanie. Najładniejszy element filmu w osobie przepięknej Willi Holland został już do tego czasu pokazany ;)

Film zaczyna się dość ciekawie... ale potem pikuje w dół z zawrotną szybkością... co więcej, wcale nie zatrzymuje się po osiągnięciu dna... tylko ostro drąży poniżej poziomu. Kreacje opętanych jeszcze znośnie, kreacje aniołów wręcz beznadziejne. Ludzkie postacie totalnie sztampowe, a wszystkiemu przygrywa, od czasu do czasu, pretensjonalna muzyka...

Ludzka rasa stoi u bram zagłady, swoistej apokalipsy. Wszystko to zafundował nam Bóg, który zastępom aniołów każe nas zniszczyć. Używa do tego również samych ludzi przemienionych jakby w rasowe zombie. Scenariusz brzmi zarazem niedorzecznie i oryginalnie, ale same wykonanie powoduje, że nie wiemy czy to thriller, horror czy czarny humor. Fanom horrorów klasy B może się podobać, bo jednak trochę pieniędzy i efektów w to włożyli. Ja się do takich fanów zaliczam i przełknąłem z uśmiechem na twarzy.

Był pomysł! Niestety od słów "bo Twoje dziecko to jedyna nadzieja na ocalenie ludzkości" wykonanie jest do bani. Momentami miałem wrażenie, że oglądam jakiś remake Mgły w reżyserii Darabonta.

Masakryczny w dosłownym znaczeniu, krew się leje, mięso lata, Bóg zesłał mordercze anioły, żeby wymordowały ludzkość, która Boga rozczarowała. Koncepcja sensowna, jeśli Bóg istnieje, to swoim dziełem na pewno się już dawno rozczarował, ale scenariusz nie przewidział, że Bóg nie musi nikogo przysyłać, wystarczy, że zaklęcie wypowie, a ludzkość zniknie. :P Głupi film, szkoda czasu.

No, chyba że chce sobie rozczarowanie wynagrodzić radochą z oglądania rzezi :P

ROTFL. :D

Tak.. i nagle wszystko nabiera sensu,.

Twoja recenzja zwiastuje coś bardzo dobrego dla mnie;)

No nie wiem, ale w moim katechizmie to te anioły jakoś inaczej były opisywane. Raczej tak jakoś bez torby pełnej kałachów i śmiercionośnej laski;)

patrycja76
IWouldPreferNotTo
malamadi
MureQ
MaciejWaszkowski
KacperJakubowski
PrzemyslawLes
PedroPT
Horracy
lukreciusz