Lekarstwo na miłość (1966)

Lekarstwo na milosc
Reżyseria: Jan Batory

Komedia kryminalna.
Joanna często odbiera pomyłkowe telefony, do niejakiej "Honoraty". Znudzona zaczyna w końcu przedstawiać się jako Honorata i prowadzić z dzwoniącymi bezsensowne rozmowy. Tym samym wplątuje się nieświadomie w niebezpieczną grę z fałszerzami pieniędzy i przystojnym agentem milicji. (aiczka)

Obsada:

Pełna obsada

Skądinąd są tu pewne urocze elementy (Jędrusik rozanielona i zabawna), ale całość strasznie letnia, a już zwłaszcza brak żywiołowego humoru z książki. Może i to nie byłoby najgorsze, tylko te pauzy... Pasują do filmu poetyckiego albo filozoficznego, ale tak się wtedy chyba kręciło. Inny plus to plenery Warszawy sprzed ponad 40 lat.

Film "Lekarstwo na miłość" był nakręcony na podstawie książki "Klin". W mojej opinii film jest znacznie lepszy od książki, wzbogacony o dodatkowe wątki, a przede wszystkim dobrze zagrany. Nie jest wprawdzie arcydziełem, ale książka też do arcydzieł nie należy. Truizmem jest stwierdzenie, że ogląda się go bardzo przyjemnie.
PS. Moja córka ma na imię Honorata

Nie wierzę, że ten film miał coś wspólnego z Chmielewską - klimatu Chmielewskiej nie ma w nim w ogóle!!! A przy tym nie znoszę Jędrusik i Sienkiewicz. Chyba zbyt wysoką ocenę wystawiłam. ;>

Efunia
NarisAtaris
lamijka
nevamarja
Fi5heR
jakilcz
emerenc
got3n
kasia0504
piotr54