Lekcje pana Kuki (2008)

Reżyseria: Dariusz Gajewski

Waldemar mieszka w małym miasteczku i marzy o wyjeździe na pierwsze w życiu, zagraniczne wakacje. Ponieważ nie jest zdecydowany dokąd chciałby pojechać, pomocy w zorganizowaniu wyjazdu szuka u dawnego znajomego rodziców, pana Kuki. Za jego namową za cel swojej wędrówki wybiera Wiedeń.
Jednak na miejscu okazuje się, że wskazówki pana Kuki były mylące, a jego wizja zagranicy wyidealizowana. Wśród ludzi, których Waldemar spotyka w Wiedniu, jest Niemiec, Lothar, pianista w kryzysie twórczym i kleptoman. Za sprawą Lothara Waldemar również zaczyna dopuszczać się kradzieży. W Wiedniu poznaje też swą pierwszą dziewczynę.
(wikipedia.org)

Obsada:

Pełna obsada

Zwykle nie lubię filmów z serii "Polak zagranicą", ale tym razem przyjemnie się oglądało. Historia opowiedziana z lekkością, inteligentnym humorem, w konwencji symboliczno-przypowieściowej. Świetny Andrzej Grabowski.

Dostało się różnym nacjom - Polakom (oszuści), Niemcom (złodzieje), Austriakom (zabobonni); bardzo uogólniony film i pełen stereotypów (pewnie tak było w książce?), ale też jak to ze stereotypami bywa, jest w tym dużo prawdy. Bardzo przyjemnie się ogląda.

bartje
kazimierzkawulok
lapsus
Pablovy
TomaszGarasinski
MovieWatcher
AdamBaranski
pointille89
halunke
internautka