Piekło (2005)

L'Enfer
Reżyseria: Danis Tanović

Zwolniony z więzienia mężczyzna wdaje się w ostrą kłótnię z żoną. Ich trzy córki będą świadkami tragedii, do której dojdzie w wyniku sprzeczki. To wydarzenie zaważy na ich późniejszym dorosłym życiu... Mija 20 lat. Trzy siostry (Sophie, Céline i Anne) nie potrafią utrzymać więzi rodzinnych. W życiu jednej z nich pojawia się młody, przystojny mężczyzna. Jego zaskakujące wyznanie doprowadzi do zbliżenia sióstr. Czy uda im się pogodzić z przeszłością i rozpocząć nowe życie ? (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Chciałam obejrzeć ten film ze względu na scenariusz Piesiewicza, a okazał się w klimacie dość Kieślowski. Mroczny, ciężki, lepki wręcz. Muzyka (za) bardzo steruje emocjami. Ale to niezłe kino. Nie trzeba, ale można.

To, że scenariusz w klimacie Kieślowskiego to raczej dziwić nie powinno, zważywszy, że Piesiewicz z Kieślowskim bardzo długo razem pisali scenariusze, a zarys Piekła też napisali razem. W ostatnim Dużym Formacie w GW był artykuł o Piesiewiczu, w którym trochę opisywano jak powstawały ich wspólne scenariusze. Podobno główny zarys pomysłów wychodził od Piesiewicza, a dopiero potem razem z Kieślowskim dopracowywali szczegóły i zamieniali pomysł na porządny filmowy scenariusz.

dcd
dcd
pajestka
vintitres
Ben
Ben
stamina777
Devi
pomyj
Lioness
fabiocristi
kinomaniak