Piosenki o miłości (2007)

Les Chansons d'amour
Reżyseria: Christophe Honoré

Główny bohater - Ismaël Bénoliel - za późno doceni uczucie, jakie łączyło go z Julie. Po jej odejściu pocieszenia szuka w przyjacielskich związkach, przypadkowych spotkaniach, tymczasowych miłościach, u kochanek i kochanków. (Muranów)

Obsada:

Pełna obsada

Bardzo dziwny francuski musical. Niby muzyka taka sobie, aktorzy nie umieją śpiewać, a fabuła powierzchowna, a jednak w jakiś sposób przyciąga uwagę widza. Zabrakło mi sensownego zakończenia.

Lepszy od późniejszego "Ukochanego" - mało lukru i zgrabnie wplecione wstawki muzyczne. Pod względem obsady i muzyki w obu filmach jest praktycznie to samo (w "Les Chansons d'amour" nie ma Catherine Deneuve). Piosenki są idealnie wyprane z charakteru, więc film musi się ratować się scenariuszem, który jest całkiem dobry (a jak się weźmie poprawkę na musical słowo "całkiem" można wykreślić). Właściwie to powinienem ocenić ten film niżej, gdyż aktorzy, mimo że dobrze grają, wokalnym talentem nie powalają, co niestety przeszkadza. Jednak będę łaskawy - nieczęsto zdarza się dzieło z tego gatunku, które nie jest zrobione według któregoś z tysiące razy przemielonych przez popkulturę melodramatycznych schematów.

Skyscore
gosialovsnow
Ben
Ben
Lexyman01
viiniq
AlkioneX
Rybkazterakoty
szymonsapalski
Cinek
missblair