Trio z Belleville (2003)

Les Triplettes de Belleville
Reżyseria: Sylvain Chomet
Scenariusz:

Historia Championa, zamkniętego w sobie chłopca, który lubi rozmawiać ze swoim psem i jeździć na rowerze. Opiekująca się nim babcia postanawia wychować go na wielkiego kolarza. Nie wie, że na przyszłą gwiazdę sportu czyha wiele różnych niebezpieczeństw...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Może i się nie znam ale film dla mnie jest tragiczny. Sam animacja jest ładna oryginalna i niepowtarzalna. Animacja jako film jest zupełnie nie zrozumiała nie wiadomo co co chodzi do tego znikoma ilość dialogów powoduje że dłuży się nie miłosiernie.

Kreskówka ma kilka pomysłowych rozwiązań, ale nie powaliła mnie na kolana.

Bardzo nietypowa kreskówka, z fajnym klimatem. Tylko scenariusz kuleje.

Bardzo przyjemna bajka dla dorosłych. Kreska tej bajki kojarzy mi się z animowanymi filmami z lat 60., z tym, że tutaj atutem jest kolor. Najważniejsze jednak są tu postacie. Postacie stworzone od początku do końca, postacie pełne emocji, postacie spójne i wiarygodne psychologicznie.

bajeczna animacja, niesamowity klimat, ale trochę za długa historyjka. spodziewałam się czegoś większego

Francuska odpowiedź na Amerykę... No, może nie aż tak, ale pastisz Nowego Jorku lat 20. i 30. pyszny (w tym francuska mafia zamiast włoskiej!). Piękne i oryginalne plastycznie, ale zwariowanych pomysłów także wystarczyło na długi metraż - w sumie bardzo udana rzecz i ważna dla fanów animacji.

Ciekawy kolaż różnych technik animacji. Zawiera kilka bezcennych składników, takich jak instruktaż polowania na żaby prosto z książek o Jakubie Wędrowyczu.

Guma
z0rin
przemyslawszwaczka
AniaVerzhbytska
malamadi
GARN
dag
dag
AnnaSak
MureQ
asia1298