Małe dzieci (2006)

Little Children
Reżyseria: Todd Field
Scenariusz: ,

Treść filmu koncentruje się na grupie młodych małżeństw, których życie przecina się na placach zabaw, basenach i ulicach ich małej społeczności w zaskakujący i potencjalnie niebezpieczny sposób.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

nie porwał mnie.

To dobrze, bo wciąż jesteś z nami. ;-)

Wciągający dramat psychologiczny rozgrywający się upalnym latem na amerykańskim przedmieściu. Ona jest inteligentą anglistką nie znajdująca satysfakcji ani jako żona, ani jako matka, on to niespełniony prawnik żyjący w cieniu swojej atrakcyjnej żony, modelowej kobiety sukcesu. Chemia między Winslet i Wilsonem sprzyja erotycznemu napięciu. Mam natomiast problem z wątkiem pobocznym (genialny Haley!), który, choć sam w sobie nadzwyczaj ciekawy, nie łączy się nigdy w spójną całość z resztą fabuły.

Właściwie nie wiem do końca dlaczego nie jestem do tego filmu przekonana. Może to kwestia amerykańskości- mojego uprzedzenia do filmów o małych amerykańskich miastach i miasteczkach. i przedmieściach też. A może kwestia tego że reżyser nie zostawił miejsca na niedopowiedzenia czy wątpliwości. Pokazuje nam co kieruje bohaterami, chyba aż za bardzo.

NarisAtaris
alanos
Szklanka1979
emil
PiotrKowalski
angela2700
jakilcz
qwerty123
agugnacka
bangbang