Szklana pułapka 4.0 (2007)

Live Free or Die Hard
Reżyseria: Len Wiseman

Z okazji święta 4 lipca planowany jest atak na czuły punkt infrastruktury Stanów Zjednoczonych. Tajemnicza postać, stojąca za tym spiskiem, z pomocą współczesnych technologii przewidziała wszystko, poza działaniem McClane'a, ostatniego analogowego trybiku w skomputeryzowanym systemie. Nadchodzi świąteczny weekend, ale nowojorski policjant McClane nie świętuje. Właśnie pokłócił się ze swoją dorastającą córką Lucy i przyjął rutynowe do znudzenia zadanie doprowadzenia młodego hakera, Matta Farrella, na przesłuchanie do FBI. Ale to, co dla innych zwyczajne, w przypadku McClane'a eksploduje czymś nadzwyczajnym, kierując go w stronę niewłaściwego miejsca w niewłaściwej chwili...

Obsada:

Pełna obsada

Polecam, bardzo fajnie się ogląda, efekty specjalne po prostu wgniatają w fotel.

Głupi, ale nie po to został nakręcony, żeby kogoś porazić intelektualnie. Scena z helikopterem (kto widział to wie) widowiskowa. No i Willis, którego lubię bezwarunkowo. Dzięki temu ujdzie.

Szału nie ma, ale dobre odmóżdżające kino akcji jak najbardziej. No i John McClane - jedna z nielicznych filmowych postaci którą wręcz uwielbiam. Yippee-ki-yay, motherfucker!

Willis trzyma formę ;)

Jak tak dalej pójdzie, to w piątej części terroryści-złodzieje zaatakują cały świat ^_^
John McClane wciąż jest niezniszczalny i wciąż narzeka na to, czym w rzeczywistości okazało się proste zlecenie i cedzi swoje "Yippie-ki-yay" gdy wokół walą się budynki i autostrady. Słowem - kawał akcji dla wielbicieli.

Raczej mało pamiętny. Mniej niż słowacki plakat z napisem "Smertconosna Pasca 4" czy jakoś tak, na przystanku. Film w sam raz na piątkowy wieczór.

Wszystko oklepane, a jednak całość potrafi trzymać w napięciu. Wybuchy i efektowne walki sprawiają, że film zapamięta się na dłużej.

beznazwybez
BlonD1E
MonikaMazurkowna
liongotie
MureQ
PiotrKowalski
suiCid3R
asia1298
jakilcz
matzi1995