Cold Lunch (2008)

Lønsj
Reżyseria: Eva Sørhaug
Scenariusz:

Christer to bohater „Lønsj”, którego prześladuje pech. Po niefortunnym wypadku, niczym z hitchcockowskich „Ptaków”, przez pomyłkę wrzuca swoją koszulę do pralki, po czym odłącza główne źródło zasilania w budynku, bo próbuje, rzecz jasna, oszczędzić trochę pieniędzy na czynsz. Ten czyn odbija się na egzystencji mieszkańców budynku. Życie społecznie wyobcowanej kobiety w średnim wieku – Leni – i pewnej młodej matki – Heidi – zmieni się na zawsze. Leni musi zmierzyć się ze śmiercią bliskiej jej osoby, a Heidi jest ofiarą swojego toksycznego chłopaka. Pozostali mieszkańcy bloku również będą zmuszeni, żeby stawić czoła życiowym zmianom w tym wielowątkowym dramacie.

Obsada:

Pełna obsada

Nie wiem, na prawdę nie wiem o czym był ten film. Tak własnie wyobrażam sobie kino niezależne: przeintelektualizowany, senny obraz o niczym konkretnym.

Film jest dokładnie taki jak jego opis. Bardzo skandynawski, idealny dla Dramatikiera.

Film trochę nie wiadomo o czym - ale z drugiej strony w zasadzie to jest zgodne z intencją twórców, bo opowiada przecież o ludziach, którzy utkwili w życiowym bezruchu i niemocy. Nieźle, ale nie świetne.

wildisthewind
TylerDurden
wonderfulspam
Negrin
michuk
Boba
Habdank