Królowie Dogtown (2005)

Lords of Dogtown
Reżyseria: Catherine Hardwicke

Film "Lords of Dogtown" przedstawia losy grupy nastolatków z Venice w Kalifornii, pasjonatów surfingu i deski, którzy w latach 70 odkrywają nowy, fascynujący gatunek sportu ekstremalnego. Jeżdżąc na deskorolkach po pustych dnach basenów (pool skating) dzielnicy Dogtown opracowali i doprowadzili do perfekcji zupełnie nowy styl jazdy na desce. Łapiąc fale przy molo Pacific Ocean Park Z-Boys znani ze swojego agresywnego stylu i ostrych zachowań połączyli ekstremalne ewolucje surfingu ze sztuką skateboardingu dzięki czemu stali się w przeciągu "jednej nocy" lokalna sensacją i legendą.
Nowy sport zaczyna być stylem życia dla wielu młodych ludzi i kulturowym fenomenem. Deskorolka staje się w Stanach Zjednoczonych sportem prawie narodowym i rozprzestrzenia się na cały świat.
Poznajcie historie przyjaźni najbardziej utalentowanych profesjonalistów: Tonyego Alva, Jaya Adama i Stacy Peralta i zobaczcie sami jak sława i pieniądze, które pojawiły się z dnia na dzień... zaważyły na przyjaźni Z-Boyz. Dotychczasowe hobby przerodziło się w czysty biznes...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

super film szczegolnie dla tych ktorym jest bliski temat deskorolki, z tym filmem mam wiele fajnych wspomnien z dziecinstwa, jazda na desce w gorący letni wieczór w moim mieście otoczonym jeziorami...zapach jeziora, deska, gorąca noc, topiący sie asfalt w dzien : )

jakilcz
gosialovsnow
Asnaghi
antetrusic7
jorgedc93
CDingess
spolonio
xolgus
TomaszGarasinski