Olej Lorenza (1992)

Lorenzo's Oil
Reżyseria: George Miller

Lorenzo wraca z rodzicami z archipelagu Komory do Waszyngtonu. Wkrótce z chłopcem zaczyna się dziać coś niepokojącego - począwszy od zaburzeń na tle nerwowym, po problemy z narządami zmysłów. Lekarze długo nie umieją postawić właściwej diagnozy, która ostatecznie brzmi jak wyrok: ALD, czyli nieodwracalne zwyrodnienie mózgu, na które nie ma lekarstwa.

Obsada:

Pełna obsada

Kolejna, po "Księciu przypływów", genialna rola Nolte'ego. Nieprawdopodobnie poruszający film, którego się nie zapomina, zwłaszcza że jest oparty na faktach.

Filmy "z życia wzięte" wbrew pozorom lubię, jeśli mają dobrą dramaturgię i aktorstwo. Niestety ten film mnie nie wciągnął w problem, a aktorom nie udało się mnie wzruszyć swoimi postaciami i przekonać, że są wiarygodne, choć to gwiazdy kina. Strata czasu niestety.

Scenę ze spinaczami zawsze pamiętałem pomimo upływu około 10 lat od ostatniego seansu. Bardzo poruszający film a to że oglądamy prawdziwą historię robi ogromne wrażenie. Z przyjemnością obejrzałem ponownie.

A ja bałabym się oglądać to ponownie, bo za pierwszym razem potwornie mnie sponiewierało emocjonalnie :)

Niesamowita historia wręcz nieprawdopodobna, a jednak prawdziwa. Pokazana detrminacja rodziców w walce o życie swoijego dziecka.Ten film powinien byc dedykowany wszystkim takim rodzicom i pokazywany pseudolekarzom po to aby wiedzieli że nie wolno igrać ludzkim zdowiem i życiem. W głównej obsadzie dwoje aktorów których lubię i pewnie dlatego lata temu oglądnełam ten i wrył mi się w pamięć.

Szklanka1979
PiotrKowalski
agryppa
Ambrotos
param
annemily
jango
rosemary83
salander
stoker