Mad Max 2 - Wojownik szos (1981)

Mad Max 2
Reżyseria: George Miller

Były oficer policji przemierza samotnie Australię, przyglądając się zniszczeniom, jakich dokonał wybuch nuklearny i żyjąc tylko po to, by przetrwać. Los stawia go przed wyzwaniem ochrony uczciwych właścicieli złóż bezcennej ropy naftowej, przed bezwzględnym gangiem złodziei paliwa.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ciągle tylko samochody i samochody.... podobno w post-apokalitptycznej przyszłości, borykającej się z brakiem paliwa najlepszym rozwiązaniem będą rowery! To ja się pytam czemu nie ma filmów o gangach rowerowych?! :-D

Warto było obejrzeć: wojna o paliwo w warunkach zdegenerowanej cywilizacji technicznej to jest to! Dramaturgia filmu w porządku, scenografia i kostiumy nadają smaku przebywania naprawdę w innej rzeczywistości. Już minęło trochę czasu, ale nadal warto pamiętać.

Tak jak pieniądze nie dają szczęścia, nie wystarczą również do dobrego filmu. Jeśli jednak reżyserowi z pomysłem dać dziesięciokrotnie większy budżet, nakręci ten sam film znacznie lepiej - tak jak m.in. Desperado, Road Warrior definiuje swój własny gatunek.

Post-apokaliptyczna wizja świata w pełnej krasie.

Bardzo podoba mi się mroczny Mad Maxowy świat - te klimatyczne kostiumy i dekoracje. Poza tym jest chyba dość oryginalny - takich klimatów nie widziałam nigdzie poza serią gier Fallout (a chętnie bym poznała ;) ). Fabuła bardzo prosta i nastawiona wyłącznie na łubu-dubu. Ale ja wolę udane łubu-dubu, od spartaczonej powieści filozoficznej. Bardzo dobra rozrywka, nic więcej, ale też nic mniej. Do tego IMO znacznie lepszy od pierwszej części.

Tak to jeden z najlepszych sequeli. Podobno ma niedługo powstać 4 część.

Taaa - bo czwarta część Indiany już powstała :/

Też wolałbym, żeby dali sobie spokój z tym pomysłem, bo trzecia część była już nienajlepsza.

Jeden z nielicznych przypadków, gdzie sequel jest znacznie lepszy od jedynki. Fajna scenografia i wozy, a benzyny brak.

Koncert nielogiczności, ale ma swój klimat...i te kostiumy !

BlonD1E
WijElitarnegoKorpusu
Ajdaho
nutinka
Arbutrons
Montago
Blue2012
bartje
anego
GARN