Jestem przy tobie (2004)

Main Hoon Na
Reżyseria: Farah Khan

Major Ram Prasad Sharma nadzoruje przebieg akcji "Pojednanie", mającej zbliżyć do siebie Indie i Pakistan. Tymczasem terrorysta Raghavan, który wierzy, że Pakistańczycy zabili mu syna, nie chce dopuścić do powodzenia akcji, grożąc porwaniem Sanjany - córki dowodzącego akcją generała Bakshiego. Major Sharma zostaje wysłany w przebraniu ucznia do szkoły w Darjeelingu, w której uczy się Sanjana, by chronić dziewczynę.

Obsada:

Pełna obsada

Wymiata. :) Takiego Bollywoodu jeszcze nie widziałam! Zupełnie mi nie przeszkadzały bijatyki i strzelaniny, terroryści i wojskowi, skomplikowana historia jak z telenoweli, bo efekty były tak ładnie zrobione, że nie mogłam wzroku oderwać; poza tym mnóstwo nawiązań do innych filmów (hollywoodzkich i nie tylko), a to wszystko w sztafażu typowo bollywoodzkim, a więc piękni aktorzy (Khan mniam), muzyka, taniec, miłość – wszystko się zmieściło w 3h. Widać kobiecą rękę reżyserki! Nb. żony Khana?

Nie, to nie żona - Khan to bardzo popularne nazwisko w Indiach, sporo aktorów je nosi, ale zwykle nie są spokrewnieni. Cieszę się, że się podobało:)

Film bollywoodzki wyjątkowo łatwostrawny dla osób nie gustujących w tym gatunku. Polecam wszystkim, którzy chcą tylko "dowiedzieć się o co chodzi". Są tu elementy obowiązkowe - sceny muzyczne, miłość, podkreślenie ważności rodziny i pojednania - ale okraszone masą humoru, autoparodii i nawiązań do znanych filmów. Zwłaszcza ten ostatni pomysł sprawia, że film jest dla nas nieco mniej egzotyczny. Na a poza tym jest po prostu odlotowy. :D

wow

sawcia12
monikakacprzyk184
olivka1966
liz29
alexandrabee15
SweetU
bunia102
kinia0574
kaskam1809
wiol105