Podniebna poczta Kiki (1989)

Majo no takkyûbin
Reżyseria: Hayao Miyazaki

Jak nakazuje tradycja, kiedy czarownica osiąga wiek 13 lat, musi opuścić rodzinny dom i zamieszkać w obcym mieście, które nie posiada własnej czarownicy. Kiki wsiada więc na miotłę i wraz z Jiji – gadającym kotem o sarkastycznym poczuciu humoru – wyrusza w nieznane. Początki nie są łatwe. Osiedla się w miejscu, gdzie nikogo nie zna i zdana jest wyłącznie na siebie. Z czasem jednak wszystko zdaje się powoli układać. Kiki zdobywa zaufanie i życzliwość mieszkańców miasta, a szczególną sympatią darzy ja pewien chłopiec... Na życie nasza mała czarownica zarabia doręczając ekspresowo przesyłki (oczywiście przy użyciu miotły). Niestety w pewnym momencie kończy się dobra passa – Kiki traci swoje magiczne zdolności... (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

po prostu przyjemny, ale w porównaniu z innymi produkcjami studia gihibi nie wypada najlepiej. Ale niezaprzeczalnie warto obejrzeć:)

Pierwsze rozczarowanie jakie zafundowało mi studio Ghibli. "Podniebna poczta Kiki" to przeciętna animacja dla dzieci. Niczym specjalnym się nie wyróżnia, historia nie jest zbyt ciekawa, a kreska zaledwie dobra. Do szybkiego zapomnienia.

Poszukiwanie swojego miejsca w życiu, kobieca solidarność i loty na miotle. Miyazaki w formie, nawet jeśli niekoniecznie szczytowej.

redo123
kotskacukru
MariaBryske
Mikkos2
sfuzo
AniaVerzhbytska
dag
dag
Lamia
asia1298