Człowiek na linie | Man on Wire (2008)

Man on Wire
Reżyseria: James Marsh

"Człowiek na linie - Man on Wire ", czyli artystyczne przestępstwo stulecia, to historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit. Marzeniem tego francuskiego linoskoczka było przejście po linie rozciągniętej między zbudowanymi wówczas niedawno bliźniaczymi wieżami World Trade Center. Film Marsha odsłania kulisy przygotowań do tego wyczynu, niezwykłych związków międzyludzkich, przyjaźni oraz zbiegów okoliczności, które doprowadziły do spełnienia tego szaleńczego marzenia. Spaceru pomiędzy wieżami, których już nie ma. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Bardzo poruszający, pięknie nakręcony i po prostu bardzo dobry film. Przede wszystkim niesamowicie charyzmatyczny Jean-Luis.

Linoskoczek przechodzący miedzy wieżami WTC? Dopiero po oglądnięciu tegoż dokumentu można sobie uzmysłowić, jak szalony był to pomysł.

Historia spełnienia pewnego śmiałego marzenia. Sam film opowiada chyba bardziej o kondycji indywidualisty w świecie, niż o samym wyczynie.
Polecam każdemu wielbicielowi niepowtarzalnych osobowości.

PS Facebook+Filmaster: dzięki za zaproszenie do kina!

Bardzo ciekawy, sprawnie nakręcony dokument. Wielką zaletą jest jego główny bohater, który okazuje się być nie tylko sportowcem i poszukiwaczem wrażeń, ale także niezwykle ekspresyjnym showmanem. Do osób wyczyniających podobne rzeczy mam na ogół podejście nieufne, nie trafiają do mnie ich relacje ze wspinaczek, rejsów czy wędrówek, nie mówiąc już o wyjaśnieniach, czemu się na nie porywają. Philippe Petit umie jednak opowiedzieć o tym tak, że wszystko jest jasne i zrozumiałe. Dodatkowo jego narracja w opowieści o samej "akcji" w World Trade Center jest tak żywa, jakby samo zdarzenie miało miejsce ledwie dzień wcześniej. To po prostu urodzony opowiadacz. Zdecydowanie interesujące.

duzulek
dag
dag
KataCzy
peterpp2200
bartje
wiklina
kocio
MureQ
PiotrKowalski
jakilcz