Mangrove (2011)

Scenariusz:

Młoda kobieta przybywa z kilkuletnim synkiem do małej miejscowości na wybrzeżu Pacyfiku. Z pozoru rodzinny, turystyczny wyjazd szybko okazuje się być czymś znacznie więcej: kobieta była tu kilka lat wcześniej, a teraz wraca by rozliczyć się z wydarzeniami z przeszłości. Tajemnicę skrzętnie ukrywają majestatyczne, wiecznie zielone lasy mangrowe. Przepiękne zdjęcia niosą widza w ich magiczny i mroczny świat. (FFŚ)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

tajemnicze świetnie zobrazowane kino

Nieudane moim zdaniem podjeście do filmu artystycznego... Raczej próba wynikająca z naśladownictwa niż wewnętrznego przekonania...

Pewna Europejka przeżywa gorący romans z miejscowym Indianinem, który później bardzo źle kończy (i romans, i Indianin). Z tej okazji, na koniec świata ciągnie swoje brzydkie dziecko.

W przeciwieństwie do Orzeszkowej, tutaj jedyne, co mogłoby przykuć moją uwagę to opisy przyrody.

Chciałem wyjść. Wiem, że to pewnie jakiś minimalizm, innowacyjność albo co, ale mój główny wniosek dotyczy tego jak łatwo zmarnować siedemdziesiąt minut życia.

ten film to jakaś pomyłka. a już zwłaszcza jego obecność na festiwalu.

Pomijając już to, że nad scenariuszem to się tu za bardzo nie napracowano, muszę z żalem stwierdzić, że nawet zdjęcia mnie nie przekonały. Owszem miejscami jest ładnie, ale efekt gubienia i łapania ostrości używany jest tak nagminnie, że szybko nuży, a potem wręcz zaczyna irytować. Ponieważ nie ma to żadnego uzasadnienia fabularnego, to wygląda jakby szwenkier miał kłopoty z ostrzeniem, które postanowiono przekuć w artystyczny sukces. Niestety bez powodzenia.

„Mangrove” łączy w sobie cechy formalne filmu fabularnego oraz właściwości relaksacyjne, sposób kręcenia i długość (trwa tylko godzinę) filmu dokumentalnego. Całość stanowi prawdziwą ucztę dla zmysłów, ze szczególnym uwzględnieniem wzroku. Treści jest w tym filmie mało, dialogi są wyjątkowo oszczędne, a fabuła – bardzo tajemnicza. Pełna recenzja filmu dostępna na moim blogu: http://esotericsurgery.wordpress.com/2012/02/02/mangrove/

nadziejka
markinoman
Lotnik
monmon
lukasboniecki
bizzo
waszkas
DagaStrzelczyk
doktorpueblo
Mrozikos667