Mapy gwiazd (2014)

Maps to the Stars
Reżyseria: David Cronenberg
Scenariusz:

Autor bestsellerowych poradników dr Stafford Weiss jest szanowanym nestorem hollywoodzkiej dynastii. Choć zbił fortunę na doradzaniu innym, nie do końca radzi sobie z sytuacją we własnym domu. Jego żona Cristina (Olivia Williams) większość czasu poświęca karierze ich 13-letniego syna Benjiego od kilku lat mającego poważne problemy z narkotykami. Ich dorastająca córka Agatha (Mia Wasikowska), u której lekarze zdiagnozowali piromanię, zaprzyjaźnia się z Jeromem (Robert Pattinson) – młodym szoferem, któremu marzy się aktorska kariera. Czy przepustką do niej będzie romans z pacjentką Stafforda, aktorką Havaną Segrand (Julianne Moore), która od lat nie potrafi poradzić sobie ze sławą swojej zmarłej matki? Jaka jest cena bycia gwiazdą? (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ostra satyra na Hollywood zrealizowana przez faceta, którego specjalnością jest analityczne, zimnokrwiste kino. Rezultat? Freakshow. Ogląda się to trochę z przerażeniem, a trochę z pogardą, ale raczej rzadko z wrażeniem, że to może być odbicie jakiejkolwiek rzeczywistości. Drugie "Mulholland Drive" to to raczej nie jest.

Nie jest to może jeszcze "stary, dobry Cronenberg", ale w porównaniu do ostatnich dzieł tego reżysera jednak krok w dobrym kierunku. Wracają stare obsesje.

Najlepszy Cronenberg od Crash z 1996, w zdecydowanie bardziej wczesnocronenbergowym klimacie niż jego ostatnie filmy. Dodatkowo ciekawa, nieco przerysowana satyra na Krainę Snów. Ale tylko nieco.

aetachiarr
NarisAtaris
AnnaSak
AniaVerzhbytska
emerenc
got3n
juli
XRyuu
Esme
michuk