Pan i władca: Na krańcu świata (2003)

Master and Commander: The Far Side of the World
Reżyseria: Peter Weir

"Lucky" Jack Aubrey Russell Crowe jest walecznym komandorem marynarki królewskiej. Jego fregata zostaje znienacka zaatakowana przez przeważające siły wroga. Mimo iż w czasie potyczki jednostka zostaje poważnie uszkodzona, a wielu członków załogi odnosi rany, komandor Jack Aubrey decyduje się na morderczy pościg przez dwa oceany, starając się za wszelką cenę przechwycić wrogi okręt. Gra toczy się o niezwykle wysoką stawkę. Jeśli komandorowi uda mu się pokonać nieprzyjacielską jednostkę, zdobędzie rozgłos i sławę, jeśli nie - pogrąży siebie i swoją załogę.Widowiskowy, zrealizowany z niesłychanym rozmachem, epicki film przygodowy. Jest to opowieść o odwadze, honorze i twardym morskim życiu, rozgrywająca się w czasach wojen napoleońskich.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ciekawa fabuła, prosta w przekazie, przyjemnie się ogląda- przygoda, ocean, odkrywanie nowego lądu (Galapagos) poczułam że odpływam ;-)

Lekko, ale nie infantylnie, przygodowo, porządnie zrobione. Obejrzeć to to czysta przyjemność. Jak widać kino rozrywkowe nie musi być żałosne. Ale w końcu to Russel Crowe i Weir.

Świetne zdjęcie, świetnie zagrane, świetnie się ogląda.

duzulek
Nietutejszy
KKKas
milali
IWouldPreferNotTo
hohenlohen
Aleksandra89
panteraux
anego
Glysa