Jej wysokość Afrodyta (1995)

Mighty Aphrodite
Reżyseria: Woody Allen

Lenny, nowojorski dziennikarz sportowy, pod wpływem żony decyduje się adoptować dziecko, ale postanawia też odszukać biologiczną matkę dziecka. Okazuje się nią Linda Ash, prostytutka i gwiazda filmów porno. To nie jest najgorsze - Linda jest bezdennie głupia, a Lenny postanawia sprowadzić ją na dobrą drogę. Przemyśleniom i poczynaniom bohatera towarzyszy grecki chór.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ten film ma w sobie najsmieszniejszą scenę jaką kiedykolwiek widziałam. Sam nie powalił mnie na kolana, wolę inne filmy Allena, ale za tą jedną scenę z czystym sumieniem daję jej dodatkową gwiazdke. Aktorstwo niesamowite.

A która to jest ta najśmieszniejsza scena, jaką kiedykolwiek widziałaś?

no właśnie, też jestem ciekaw, bo też mam w tym filmie jedną ukochaną scenę :)

Jest taka scena, w której grecki chór z całą swoją ekspresyjną choreografią zaczyna prosić Zeusa o pomoc i mówią :"help us Zeus, help us" i wtedy z nieba włącza się sekretarka telefonu Zeusa. Nie umiem dobrze ująć tej sceny, ale głównie było to tak niezwykle zaskakujące, a jednocześnie coś, co trafiło idealnie w moje poczucie humoru, że generalnie umarłam ze śmiechu. Odrodziłam się dopiero nastepnego dnia

Fakt, fakt, sekretarka jest nieziemska :D

Komedią bym tego filmu nie nazwał, choć komizmu niezła doza jest. Właściwie nie jestem pewien, w jakiej kategorii ten obraz powinien wylądować. Na pewno Allenowi należy się plus za ukłon w stronę sztuki klasycznej. Kompozycja filmu z chórem jako alter ego? Niebywałe. Postacie drugoplanowe także były niesamowite - Linda i Kevin. Zakończenie jak z produkcji HBO: niespodziewane. Przyjemny film. Nie dziwię się, że do niewielu trafia. Allenowski komizm nie każdemu przypada do gustu.

Gdyby nie kilka zabawnych kwestii i rola Mory Sorvino, nie byłbym zadowolony z tego filmu. A tak - dało radę, ale lepiej jest tylko w porównaniu z ostatnimi filmami Allena.

Efunia
Konfucjusz70
avrewska
bartje
NarisAtaris
Vento
AgaL
kocio
dag
dag
AniaVerzhbytska