Za wszelką cenę (2004)

Million Dollar Baby
Reżyseria: Clint Eastwood
Scenariusz: ,

Kobieta (Hilary Swank) wchodzi do bokserskiej sali trenignowej z zamiarem rozpoczęcia treningów u jednego z najlepszych swego czasu trenerów i promotorów bokserskich (Clint Eastwood). Nie przejmując się uszczypliwymi uwagami, które szybko przeradzają się w szczerą niechęć, dziewczyna zostaje. Jest nieugięta, posłuszna, pracowita i ma zasady. Szybka droga na szczyt wydaje się więc krótka. Jednak boks to sport twardszy niż życie. Jedna chwila, ułamek sekundy i zmienia się jej życie, zmienia się film a w rezultacie zmieniamy się my sami.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Film obejrzany zaraz po premierze, czyli w latach szczenięcych. Genialna Swank, świetny Eastwood aktor, znakomity Eastwood reżyser.

Jeśli się przetrwa pierwszą średnio udaną połowę, to druga jest arcydziełem.

Na początku jest wielce standardowo i nie chce się wierzyć, żeby dalej było inaczej. A jednak jest. Brawa dla Swank za wybitną rolę.

Ciekawa historia dziewczyny-boksera opowiedziana w banalny sposób. Po obejrzeniu Grand Torino i Listów w Ivo Jimy po Clincie spodziewałem się dużo więcej. Realizm scen walk jest na poziomie Street FIghtera, a postaci filmu mają osobowość prostą jak drut. Od filmów z serii Rocky na plus odróżnia ten film tylko brak happy-endu.

'cause tough ain't enough...

Przedoskonała, bardzo wiarygodna gra Hilary Swank, której ciała bynajmniej nie rzeźbił Photoshop. Historia prosta, bohaterowie określeni, dzięki temu nie trzeba się męczyć ze zrozumieniem jakichś zawiłości, a wystarczy jedynie poprzeżywać. O to tu chyba chodziło. Eastwood, wiadomo, można się tylko kłócić czy lepszym jest aktorem, czy reżyserem. Morgan Freeman jako dyżurny ocieplacz atmosfery, jak zawsze cudowny, nawet z dziurą w skarpetce.

Eastwood i Freeman jak starzy kumple. Pytanie czy oni w ogóle grali, bo wyszło nieziemsko naturalnie.

pkudron
Efunia
MRZVA
slowcheetah
Ajdaho
RobinHa
moch
avrewska
KataCzy
dvdmaniak