Potwory i spółka (2001)

Monsters, Inc.
Scenariusz: ,

Przez drzwi garderoby w dziecięcej sypialni prowadzi droga do Monstropolis - świata potworów. W centrum miasta mieści się fabryka "Potwory i spółka", z której co noc wyruszają elitarne oddziały potworów i wkraczają do świata ludzi, by straszyć dzieci i kolekcjonować ich krzyki, które są głównym źródłem energii w tym potworzym świecie. Jest to bardzo ciężka praca, bowiem dzieci nie jest już tak łatwo przestraszyć jak niegdyś. Prawdziwą gwiazdą i mistrzem straszenia jest Sulley, a jego asystentem i najlepszym przyjacielem - Mike Wazowski. Potwory wierzą, że to właśnie dzieci są niebezpieczne i toksyczne. Kiedy więc mała dziewczynka trafia przypadkiem do ich świata, wybucha prawdziwa panika. Sulley i Mike starają się za wszelką cenę odesłać ją do domu, tymczasem jednak trafiają na trop niesamowitego spisku, który może zagrozić istnieniu całego ich świata...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Fajne, ale bez polotu - dzieci się ucieszą, ale dla rodziców zostaną tylko drugie dna. Zabawne motywy Yeti, dziewczynki ("kotiek!..."), fajne postacie dyrektora i księgowej, rodem z XIX i XX w.

To się nie nudzi i zawsze zostają ciepłe emocje :) Nowatorskie pomysły, na animację, bohaterów, scenariusz. Doskonała rozrywka.

Całkiem sympatyczny film, jak na Pixara przystało. Można się pośmiać :)

Całkiem sympatyczny, można się pośmiać?! Dla tego widowiska to jak obelga, dobrze że przynajmniej ósemkę dałeś ;D

Po prostu dawno oglądałem - jakbym napisał bezpośrednio po, to najpewniej byłoby więcej... ;)

Prześmieszne. Piękne animacje

Jeden z tych lepszych Pixarów - zabawny, ciepły, niegłupi i z bardzo dobrą obsadą za mikrofonami. Animacja dzieci może i niczego nie urywa, za to potwory są super. Dla odrobinę starszych maluchów, bo bywa straszny, ale to w końcu film o straszydłach, więc czego się spodziewać.

Moja córka uwielbia tą bajkę :)

świetny film!

kozak

SUPER BAJKLA

BlonD1E
WeronikaWojcik
NarisAtaris
asthmar
papuga
zhost
redo123
Nietutejszy
wolus
nikanika