Kochankowie z Księżyca (2012)

Moonrise Kingdom
Reżyseria: Wes Anderson

"Kochankowie z Księżyca" to wzruszająca historia uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków. Zauroczeni sobą młodzi, nie zważając na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia. W rolach dorosłych, stojących na drodze do szczęścia młodziutkiego Romea i nieopierzonej Julii, wystąpiła aktorska śmietanka Hollywood: drwiący ze swojego wizerunku czołowego macho współczesnego kina, Bruce Willis, zabawny jak nigdy dotąd, Edward Norton oraz Tilda Swinton i Frances McDormand, powracające do komediowego repertuaru. (Opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ten film to inna kraina, urocza, przerysowana, ale nieprzesłodzona, w dodatku film na swój osobliwy sposób porusza trudne tematy. Szczerość, prostota, bardzo specyficzny humor i oryginalna praca kamery. Zapraszam do przeczytania recenzji "Moonrise Kingdom" na: czasnafilm.blogspot.com

Bardzo mi się podoba sposób opowiadania w tym filmie - kolorystyka, charakterystyczna praca kamery, z jej obracaniem się i przesuwaniem. Bardzo mi się podoba obsada. Bardzo mi się podoba historia, baśniowość, nastrojowość. Bardzo mi się podoba, że przy całej baśniowości i absurdalności film podejmuje też tematykę trudną - główny bohater jest sierotą, główna bohaterka ma problemy z kontrolowaniem emocji, jej rodzice żyją w rozpadającym się związku... Każdy ma mniejszą lub większą wadę. Piękne, popieprzone, dziecięce love story (jak obejrzałem pomyślałem Fight Club dla dzieci, choć to dalekie skojarzenie jest). Bardzo ładny film.

Film o dzieciach, które chcą być dorosłe, zrobiony przez dorosłego, który chce być dzieckiem. Ładny.

Nawet jako zgrywa pozostawia mnie dość obojętnym...

BlonD1E
lasair
lucy
Guma
MRZVA
RobinHa
MisterAntyFilister
zann123x
KataCzy
Zaku