Kobiety na skraju załamania nerwowego (1988)

Mujeres al borde de un ataque de nervios
Reżyseria: Pedro Almodóvar

Po wielu latach wspólnego życia z Ivanem, Pepa - aktorka dubbingu, zostaje porzucona. Postanawia nie poddawać się depresji i zmienić całkowicie swe życie. Nieustanna presja i stres powodują, że Pepa nie może niczego doprowadzić do końca. Doprowadzona do ostateczności postanawia sporządzić zabójczą miksturę: sok pomidorowy zmieszany z tabletkami nasennymi. Lawina kolejnych wydarzeń zastopuje jej zamiary.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Ten film Almodovara dla odmiany nie ujął mnie jak inne (np Kwiat mojego sekretu, Drżące ciało czy Wszystko o mojej matce). Bliżej mu do Kiki i klimatów bardziej komediowych, mniej dramatycznych. Wolę u Almodovara odwrotne proporcje.

komediowa kwintesencja kobiecych namiętności:)

Aż się boję co jest za owym skrajem załamania nerwowego. A poza tym - pijmy gazpacho :)

Tradycyjnie dla siebie Almodóvar maluje przed widzem obraz groteskowej rzeczywistości, gdzie każdy najbardziej nieracjonalny nawet zbieg okoliczności jest na porządku dziennym. To jeden z tych filmów,w przypadku których nie warto pytać „po co?” i „dlaczego”. Banalna historia jest bowiem, bardziej pretekstem do zderzania barwnych charakterów głównych podstacji. Choć film raczej przegrywa porównanie z najbardziej docenianymi produkcjami hiszpana, nietrudno zauważyć w nim wizjonerską ręke autora.

Szczerze? Nie lubię Almodovara :(

I dlatego oceniles jego najslabszy film na 7/10? ;>

Nie lubię, ale doceniam. To pierwszy film tego reżysera, jaki widziałem i mam sentyment - mimo wszystko. Klimat jest, tyle że nie mój. Ale najbardziej lubię "Porozmawiaj z nią", trochę na zasadzie "kocham i nienawidzę". Po prostu moje uczucia względem tego reżysera są bardzo ambiwalentne. Naprawdę go nie znoszę, z drugiej strony mam świadomość, że to wielki twórca, inny, osobny. Ale nie mój. Jeśli to bełkot to trudno. Ja z Almodovarem też mam problem ;)

bartje
zur887
magmik1319
NarisAtaris
Michalwielkiznawca
AniaVerzhbytska
sabort
PiotrKowalski
jakilcz
mojomad