Nazywam się Khan (2010)

My Name Is Khan
Reżyseria: Karan Johar

Mimo utrudniającego mu życie i komunikację z innymi zespołu Aspergera, młody hinduski imigrant prowadzi w Stanach Zjednoczonych szczęśliwe życie w otoczeniu rodziny i przyjaciół. Niestety po zamachach 11 września, stosunek amerykańskiego społeczeństwa do Muzułmanów ulega drastycznej zmianie. Niełatwo jest nawet nosić nazwisko "Khan"...

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Opowieść trochę nierealna i naiwna, ale bardzo ważna. Być może ta baśniowa narracja to najlepszy sposób przekazania ludziom, że ich uprzedzenia są niesłuszne - łagodność jest skuteczniejsza niż agresja.

Jakie to ładne! Shahrukh świetnie zagrał autystyka, to dobry aktor jest i basta! I tym razem przebija i piękne stroje, i muzykę, i zdjęcia. Co prawda fabuła mało realna, ale za to jest realizm autyzmu. :)
Film porusza jeszcze jeden ważny aspekt – życie muzułmanów w Stanach po 11 września.

Film trzeba odbierać w kategoriach baśniowych, bo tylko wtedy dostrzeżemy piękno historii. Może i jest mało realnie, ale jest baśniowo. Ten obraz to takie błądzenie w obłokach. No i kilka istotnych kwestii też poruszono.

Witam,
Bardzo dobrze ukazany jest zespół aspergera. Aktor może za bardzo się wyróżnia dziwnym trzymaniem głowy, co od razu wskazuje na to, że coś z nim nie tak, a Ci ludzie na pierwszy rzut oka aż tak się nie wyróżniają. Fakt, dziewie się zachowują w nowych sytuacjach i są postrzegani jako idioci, co właśnie film pokazuje. Pokazuje też to, że to są tak naprawdę wspaniali ludzie, tj bezinteresowni, szczerzy, prawdomówni, potrafiący na swój sposób bardzo kochać, nie rozumiejący naszych emocji, które trzeba im wyjaśnić. Film pokazuję rolę matek dzieci ZA w pływie na ukształtowanie charakteru takiego dziecka. Dając im dużo miłości i zrozumienia pomagamy im odnaleźć się w społeczeństwie, my matki jesteśmy dla tych dzieci drogowskazem, wyjaśniamy im relacje społeczne, uczymy miłości. Żadna terapia psychologiczna (TUS) itp. tego nie zastąpi.
film bardzo mi się podobał
ps. mama syna z ZA

Konfucjusz70
monikakacprzyk184
beznazwybez
Dexter12
kamilamaz123
asia1298
liz29
jakilcz
agryppa
anitaj