your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Mój tydzień z Marilyn (2011)

Tytuł oryginalny: My Week with Marilyn

Reżyseria: Simon Curtis

Ikona seksu i blichtru Hollywood (Michelle Williams) przyjeżdża do Londynu, aby wystąpić w filmie u boku Laurence'a Oliviera (Kenneth Branagh). Towarzyszy jej świeżo poślubiony mąż, dramaturg Arthur Miller (Dougray Scott), który jednak szybko wyjeżdża. Podczas pobytu na Starym Kontynencie, gwiazdą zajmuje się młody asystent reżysera Colin (Eddie Redmayne), który spędzi z nią niezwykły tydzień, za który większość oddałaby całe życie. Nie wszystko, co się w tym czasie wydarzy, zapisze się w historii, ale z pewnością pozostanie w sercach dwójki ludzi. (opis dystrybutora)

Obsada:

doktor pueblo doktor pueblo napisał o Mój tydzień z Marilyn

Nudne jak flaki z olejem. Przeciętna historia przeciętnie opowiedziana. Tylko aktorstwo jakoś ratuje ten film.

5 gwiazdki

verdiana verdiana napisała o Mój tydzień z Marilyn

Przereklamowany, rola Williams słaba, klimatu Monroe absolutnie żadnego, ale i tak warto - to niezły obyczajowy film, jeśli zapomni się, że w tytule ma "Merilyn", i potraktuje się ją jak anonimową aktorkę-bohaterkę.

6 gwiazdki

Łukasz Mantiuk Łukasz Mantiuk napisał o Mój tydzień z Marilyn

Rola Michelle Williams rzeczywiście znakomita, ale na pewno nie lepsza od Meryl Streep. A film bardzo dobry, szkoda, że nie załapał się do nominacji w kategorii Najlepszy film, bo bije na głowę połowę tam zakwalifikowanych filmideł. Warto obejrzeć, zdecydowanie.

8 gwiazdki

la la napisał(a) o Mój tydzień z Marilyn

Tylko Norma Jean umiała zagrać Marylin Monroe. Williams daje radę i rozczarowuje jednocześnie. Branagh - fantastyczny!

6 gwiazdki

Afonia Afonia napisał(a) o Mój tydzień z Marilyn

Nie zaskakuje, ale też zbytnio nie męczy. Taki... poprawny. Kenneth Branagh - wiadomo, Michelle Williams + praca operatora = nie rozczarowuje, ale ustalmy - nikt nie da rady zagrać Marilyn Monroe tak jak ją zagrała Norma Mortenson.

5 gwiazdki

pivic pivic napisał(a) o My Week with Marilyn

While I've just finished "Fragments", a recent book containing Marilyn Monroe's personal reflections, poems and letters, this film just doesn't cut it. While Monroe's inner demons are somewhat displayed, who is to say this is - as the film claims - the truth? I can't help but ponder the level of distortion. Williams plays very well.

3 gwiazdki