Nick i Norah (2008)

Nick and Norah's Infinite Playlist
Reżyseria: Peter Sollett

Nick (Michael Cera), grający w zespole muzycznym składającym się z gejów, został właśnie porzucony przez swoją dziewczynę Tris (Alexis Dziena). Homoseksualni koledzy starają się mu pomóc odzyskać pogodę ducha i zabierają go na koncert, gdzie Nick poznaje znajomą Tris, Norę (Kat Dennings). Postanawia razem z nią spędzić noc, szukając miejsca, gdzie zagra znany zespół Where's Fluffy.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Niby komedia romantyczna, ale na szczęście nie podąża utartymi schematami. Grupka młodych ludzi spotyka się na mieście w poszukiwaniu swojej ulubionej kapeli, Fluffy, która ma koncert w tajemniczym miejscu, a odgadnąć je trzeba przez serię wskazówek. Ogólnie bardzo na plus młodzież w tym filmie - Cera fajny, Dennigs jurocza. Do tego banda znajomych, stary, rozwalający się samochodzik i pełno dobrej muzyki robi z tego filmu pozycję ciekawą jeśli chodzi o kino rozrywkowe.

film z gatunku Juno, 500 days of summer, można by powiedzieć. Więc jak na hipsterski film przystało, dobry indie-alternatywny soundtrack i w ogóle oddanie tego nowojorskiego indie klimatu. pretensjonalnośc nie zabije.

Kilkoro nastolatków, w tym Nick i Norah, szuka zapowiadanego na tę noc (ale miejsce do końca, a raczej do początku występu, jest tajemnicą) koncertu swojego ulubionego zespołu, jeżdżąc po całym Nowym Jorku (dodatkowo Norah eskortuje zalaną koleżankę, która ma tendencję do gubienia się..). Dwoje z nich ma niezbyt udane doświadczenia ze swoimi ex.. które ciągną się za nimi po całym NYC, a oni (tytułowa para) zacieśniają więź między sobą. Momentami zabawne, ogólnie nawet ciekawe, choć wiadomo, jak się skończy, to nie wiadomo, co będzie po drodze.

IWouldPreferNotTo
MureQ
MisterAntyFilister
PedroPT
FoolCanBeKing
AlkioneX
mistermaddog
jango
korbs