your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Dziwny przypadek Angeliki (2010)

Tytuł oryginalny: O Estranho Caso de Angélica

Reżyseria: Manoel de Oliveira

Młody żydowski fotograf (w tej roli Ricardo Trêpa, wnuk reżysera i jego stały aktor) w deszczową noc wezwany zostaje przez bogatą miejscową rodzinę do zrobienia pamiątkowych zdjęć Angelice – zmarłej w niewyjaśnionych okolicznościach pięknej dziewczynie. (...) Od tego momentu staje się ona jego obsesją i obiektem szalonej, niemożliwej do spełnienia miłości... (ENH)

Obsada:

dcd dcd ocenił(a) Dziwny przypadek Angeliki

7 gwiazdki

spolonio spolonio ocenił(a) Strange case of Angelica

8 gwiazdki

michuk michuk napisał o Strange case of Angelica

One of the best Portugese films I've seen this year and the least pretentious one (which doesn't mean it's not pretentious at all, as ostentatiousness seems to be a feature of Portugese cinema). It also features the worst piece of CGI I've seen in years (the part when the protagonist flies with Angelica above the city). I'll add or remove a point or two when I eventually understand it.

6 gwiazdki

wks wks opublikował(a) recenzję filmu Dziwny przypadek Angeliki

Manoel de Oliveira nakręcił ten 49 film w swojej karierze reżysera mając prawie 102 lata. Posłużył się własnym scenariuszem z 1952 roku. Akcja toczy się więc na początku lat pięćdziesiątych (lub końcu Przeczytaj artykuł

mag_kot mag_kot napisała o Dziwny przypadek Angeliki

Przykład na to, że we własnym filmie reżyser może sobie strzelić samobójczą bramkę. Świetny początek. Genialne wprost zdjęcia. Ujmująca muzyka doskonale komponująca się z estetyką obrazu. Lekkie zniesmaczenie banałem, gdy główny bohater popada w obłęd zakochania od pierwszego wejrzenia w zmarłej piękności. Potem wspomniany samobój, tj. scena szalonego biegu do dosłownej utraty tchu na wieść o śmierci ptaszka z klatki. Po pięknym, poetyckim filmie został pusty śmiech i rozczarownie.

5 gwiazdki

michuk michuk napisał o Dziwny przypadek Angeliki

Za wszystkich portugalskich filmów jakie widziałem do tej pory najmniej pretensjonalny. Co nie znaczy że wcale. jak zrozumiem dam może więcej. Albo mniej.

6 gwiazdki