Obława (2012)

Historia zemsty kaprala Wydry - specjalisty od wykonywania wyroków - za skrytobójczą śmierć jego oddziału partyzanckiego. To także opowieść o psychologicznych konsekwencjach pewnej zdrady, która zaciąży nad życiem kilku osób. (filmpolski.pl)

Obsada:

Pełna obsada

Światowy Top 2012.

Szara, smutna i piekielnie męcząca jest partyzancka rzeczywistość w "Obławie" Marcina Krzyształowicza. Pozbawiona aureoli bohaterstwa, romantycznego uniesienia i wielkich słów, z którymi na ustach łatwiej zabijać. I umierać. Powszedni dzień żołnierza AK ma umęczoną, ogorzałą twarz, podkrążone oczy, brud za paznokciami, skręcone z głodu kiszki, zna chłód lepianki ukrytej w głębokim lesie, obawę przed zimą, przede wszystkim zaś cierpką gorycz zdrady. Nie ma tu charyzmatycznych, świetlistych postaci i zwyrodniałych złoczyńców, jest dwuznaczność, niepokój i duszne poczucie osaczenia. Wojna nie wynosi na ołtarze, wojna wynaturza. Piękna jest gra światłocieni w lasach usłanych trupem, mgliste panoramy pagórków i … gra Dorocińskiego w roli cynicznego, nękanego wyrzutami sumienia kaprala Wydry. Demoniczne zestawienie pięknego tła z bestialstwem wojny, rzadko spotykana achronologiczność fabuły, spektakl niedopowiedzeń i brak dosłowności w przedstawianiu okrucieństwa,dają godny szacunku efekt.

"kapitana Wrony", a nawet kaprala Wydry. ;)

Haha. No tak, późna pora :)

Jeszcze szarża. You can do it. :)

Ale męczysz :) Zrobione :)

Skoro tak się postarałaś z krótką recką, to szkoda fuszerować.

Nikt inny nie napisał, byłam nieco zdumiona, więc skleciłam coś naprędce i jak to bywa, bez błędów się nie obyło. Dobranoc, bo oczy mi się już same zamykają :)

Sądzę, że wielu by chciało umieć klecić naprędce z takim rozmachem. Kolorowych! :)

Jaki to jest masakrycznie dobry film - dla mnie lepszy od Róży.

Efunia
Gbafflegab
Iceman
bartje
AgaL
NarisAtaris
Szklanka1979
WANROY
MureQ
jakilcz