Obywatel (2014)

Reżyseria: Jerzy Stuhr
Scenariusz:

Bohaterem jest Jan Bratek, grany zarówno przez Jerzego jak i Macieja Stuhra. Siódmy pełnometrażowy film w karierze reżyserskiej słynnego aktora to swoista podróż w czasie. Zaczynając od 1956 roku, a kończąc na współczesności. "Obywatel" to podróż wielowymiarowa - od wątków historycznych, po zmieniające się trendy w modzie i urodzie. Najnowszy film Jerzego Stuhra to swoisty pamiętnik, współczesna historia Polski przedstawiona przez pryzmat życia typowego inteligenta. - To będzie historia o reprezentancie mojego pokolenia. Pokazanie, w przeglądzie, całego jego życia - zdradził w rozmowie z Polską Agencją Prasową Jerzy Stuhr. (opis dystrybutora)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Stuhrowi wydaje się, że kręci polskie "Osiem i pół". Niestety, chyba tylko on w to wierzy. Bohater, będący czymś w rodzaju publicystycznego koncentratu z Polaka, jest tak nieprawdopodobny, a metafora polityczna tak szkaradna, że ogląda się to z trudem. Z całym szacunkiem dla JS, ale nawet korpodominy Zanussiego są bardziej prawdopodobne od Jana Bratka.

Jak się ktoś postara to może sobie ułożyć cudowny kinowy wieczór z nowymi filmami 3 polskich zasłużonych artystów: Zanussiego, Stuhra i Kolskiego ;)

Filmu nie widziałem. Czy Bratek jest bardziej nieprawdopodobny niż Forrest Gump?

Na pewno jest mniej sympatyczny.

Może miał być niesympatyczny. Patrzę na hasło plakatu promującego: Ten film jest jak gorzka czekolada.

Akcentowałbym ten ból, bo na moim seansie nikt się nie śmiał.

O dwóch Stuhrów za dużo.

verdiana
Guma
bartje
msa
msa
lapsus
moraw
jakilcz
ola_ku
magdaone
SuperMarker