Jednym cięciem (2017)

Kamera o tomeru na!
Reżyseria: Shin'ichirô Ueda
Scenariusz:


Zrealizowany za kwotę, która na planie zwyczajnego filmu zapewnia zapas wykałaczek dla całej ekipy, "Jednym cięciem" Shinichiro Uedy to ożywczo świeże spojrzenie na trącący zgnilizną gatunek. Bohaterami są aktorzy, dający z siebie wszystko na planie filmu o epidemii żywych trupów i próbujący sprostać oczekiwaniom reżysera o wybitnie trudnym temperamencie. Co jednak, gdy ten nadpobudliwy artysta gdzieś się zapodzieje, a miejsce akcji – starą, opuszczoną oczyszczalnię ścieków – zaczną atakować prawdziwe zombie?
Film, o fabule którego najlepiej przed seansem wiedzieć jak najmniej, nieoczekiwanie dla wszystkich stał się w Japonii wielkim przebojem kasowym. Zrealizowany z czystej filmowej pasji zarobił tysiąckrotną wartość swojego budżetu. Początkowo wyświetlany był w trzech małych kinach, ostatecznie zobaczyło go ponad dwa miliony widzów. Obecnie ta niezwykle pomysłowa zabawa konwencjami błyszczy na światowych festiwalach (odwiedził już ponad 60), udowadniając, że formuła filmów o żywych trupach wciąż jeszcze nie jest martwa, miłość do kina czyni cuda, a nerwowy śmiech potrafi gładko przejść w krzyk przerażenia. (opis festiwalowy)

Obsada:

Pełna obsada

Najoryginalniejszy śmieszny horror wszech czasów.

Kolejny nudny film o zombie? Nic z tych rzeczy, Shinichiro Ueda pokazuje, że mając zombie za punkt wyjścia można nakręcić całkowicie oryginalny film, będący z jednej strony zabawną komedią, a z drugiej filmem o filmie o filmie o filmie...

chininadlanel
psubrat
michuk
doktorpueblo
inheracil