Ono (2004)

Reżyseria: Małgorzata Szumowska

[Disclaimer: To NIE JEST ekranizacja! Małgośka i jej mama tworzyły równolegle, ale pomysł wyszedł od Małgośki.]

Historia młodej dziewczyny - Ewy, która zachodzi w przypadkową ciążę. Pod wpływem rodziny, postanawia wykonać aborcję. W trakcie wizyty u lekarza dowiaduje się, że płód ludzki w brzuchu kobiety potrafi słyszeć. Ta informacja robi na dziewczynie ogromne wrażenie, wydaje jej się, że dziecko w jej brzuchu słyszy każde wypowiedziane przez nią słowo. Początkowo nieśmiało, potem coraz pewniej zaczyna mówić do swojego nienarodzonego dziecka, próbuje opowiedzieć mu świat za pomocą dźwięków i słów, tak jakby sama poznawała go od nowa. Opowiada dziecku zarówno o tych dobrych, jak i o tych nieprzyjemnych dla człowieka sprawach. Opowiada mu o miłości i uczy je kochać, pozwala mu usłyszeć muzykę i poczuć strach, bo gdy się urodzi będzie mu łatwiej żyć.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

nie no.. nie wiem om co chodzi. Ale z pewnością nie pod wpływem rodziny bohaterka decyduje się na przerwanie ciąży. W ogóle główna bohaterka trochę jakby nieobecna. może kiedyś wrócę do niego i wtedy uda mi się zrozumieć. Ale "33 sceny.." są OK.

Film, choć krótki, dłuży się. Bela mnie nie przekonuje jako Ewa. Zresztą sama postać Ewy, także książkowej, jest nieprzekonująca. W filmie dobre są tylko zdjęcia. Po „33 scenach” nie mogę uwierzyć, że „Ono” to film Sz.! Szkoda, bo kto, jeśli nie ona, mógłby lepiej zekranizować książkę jej matki?

mnie przekonał. dobrze, że powstają tego typu filmy.

Choć książki nie czytałem, film dobry, i warty obejrzenia :)

MureQ
pajestka
monika26041989
nevamarja
annemily
rosemary83
inheracil
kamil288
Mikser
tropicielkoni