Ostatnia akcja (2009)

Reżyseria: Michal Rogalski
Scenariusz:

Akcja filmu rozgrywa się we współczesnej Warszawie. Wśród głównych bohaterów będą starsi panowie, towarzysze broni z Powstania Warszawskiego.
Po latach dzielni emeryci - wspierani przez byłe sanitariuszki z Powstania, w tym Gogę (Janowska), oraz Alowca (Siemion), niegdyś członka Armii Ludowej - staną do walki raz jeszcze. Ich przeciwnikiem będzie "wielobranżowy gangster" mecenas Szaro (Piotr Fronczewski), który handluje antykami, posiada komis samochodowy i lokal rozrywkowy.
Ważną rolę w tej historii odegrają m.in. napad na sklep jubilerski oraz warte kilka milionów euro jajo Faberge, które starsi panowie postanowią sprytnie wykorzystać w akcji przeciw gangsterom.

Obsada:

Pełna obsada

niestety "Vabank" to nie jest. Jan Machulski żegna się z kinem słabą produkcją. Szkoda, bo był to wielki aktor. Ani to komedia, bo nie śmieszy, ani sensacja, bo akcja nie płynie za wartko, ot takie sobie coś.

Całkiem sympatyczne kino kombatanckie. ;> Ale i tak najlepszy w tym filmie jest Marek Kalita. Byłby z niego świetny Adaś Miauczyński!

Nietutejszy
bartje
jakilcz
ScuMmy
whydream
ravbaker
lapsus
mareksle
Lioness
matadu