your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

Spotkanie w Palermo (2008)

Tytuł oryginalny: Palermo Shooting

Reżyseria: Wim Wenders

Kolejny film drogi niemieckiego mistrza. Główny bohater to wzięty fotograf, który prowadzi hedonistyczne życie w wielkim mieście. Ma wszystko, czego zapragnie, jednak czegoś mu wyraźnie brakuje i jest uczuciowo wypalony. Gdy cudem unika poważnego wypadku, postanawia wszystko zmienić i zainspirowany nazwą przepływającej barki wyjeżdża do tytułowego Palermo. Tam ponownie skonfrontuje się ze śmiercią i pozna niezwykłą kobietę.

Streszczanie filmów Wendersa mija się z celem - to, co istotne, rozgrywa się poza akcją, najczęściej w dialogach, niczym u Kieślowskiego, nierzadko traktujących o sprawach najważniejszych. W starannie dobranej muzyce (m.in. Nick Cave, Beirut, Tom Waits, Portishead) komentującej akcję i wyznaczającej nastrój. W efektownych zdjęciach. Wreszcie w atmosferze leniwej włóczęgi po pełnym chaosu mieście, szukania widoków do zdjęć, delektowania się chwilą. Spotkanie z Palermo przypomina Lisbon Story, stanowi pewnego rodzaju wariację na temat wątków z tamtego filmu. Pojawiają się jednak, nieobecne do tej pory w tak dosłownej formie, motywy eschatologiczne, jak choćby w niecodziennej scenie rozmowy ze... Śmiercią. (ENH9)

Obsada:

kojot kojot ocenił(a) Spotkanie w Palermo

8 gwiazdki

rós rós ocenił(a) Spotkanie w Palermo

5 gwiazdki

justykob justykob ocenił(a) Spotkanie w Palermo

6 gwiazdki

pat pat ocenił(a) Spotkanie w Palermo

7 gwiazdki

bernardpiechal bernardpiechal ocenił(a) Spotkanie w Palermo

6 gwiazdki

welhavel welhavel ocenił(a) Spotkanie w Palermo

6 gwiazdki

Cinek / marcinus10 Cinek / marcinus10 ocenił(a) Palermo Shooting

4 gwiazdki

Airbolt Airbolt ocenił(a) Palermo Shooting

4 gwiazdki

pawelad pawelad ocenił(a) Palermo Shooting

6 gwiazdki

lemur lemur ocenił(a) Palermo Shooting

6 gwiazdki

TylerDurden TylerDurden ocenił(a) Palermo Shooting

5 gwiazdki

Dramatiker Dramatiker napisał(a) o Spotkanie w Palermo

Zdecydowanie bliżej mi do Doktora niż do Verdiany: ten film to jeden wielki pseudofilozoficzny bełkot. Daję 3 punkty za: muzykę, zdjęcia i końcówkę, dzięki której to coś jako tako spełnia kryteria filmu autorskiego.

3 gwiazdki

JoannaJanowicz JoannaJanowicz opublikował(a) recenzję filmu Spotkanie w Palermo

Porównywany do "Lisbon Story" film, na szczęście, okazał się wcale nie tak podobny. Wspólne motywy obu to bohater zagubiony w świecie, poszukujący sensu i nowej radości, który wyrusza w podróż, a podróż Przeczytaj artykuł

Ofilmie Ofilmie opublikował(a) recenzję filmu Spotkanie w Palermo

Przeczytaj recenzję

Mnich Mnich opublikował(a) recenzję filmu Spotkanie w Palermo

„- Wierzysz w to, czego nie możesz zobaczyć? - Wierzę wyłącznie w to, czego nie mogę zobaczyć.” Przeczytaj artykuł

verdiana verdiana napisał(a) o Spotkanie w Palermo

Niezłe, chociaż nie bez zastrzeżeń. Dużo tu symboliki, ale niestety podanej na tacy (nie dość, że obrazem - sny, wizje itd., to jeszcze werbalnie przez narratora), co zupełnie niespotykane dla Wendersa. Piękne zdjęcia, koszmarna muzyka. Nie było źle, ale Wendersa stać na dużo więcej.

7 gwiazdki

Aika Aika opublikował(a) recenzję filmu Spotkanie w Palermo

Sesja, trening, sesja, wieczór w klubie, praca nad odbitką, sesja, pub... W życiu popularnego fotografa zaczyna brakować czasu na życie. Rzeczywistość miesza się ze snami a bohatera zaczyna przygniatać Przeczytaj artykuł

doktor pueblo doktor pueblo napisał(a) o Spotkanie w Palermo

Tak złego filmu dawno nie widziałem. Słyszałem, że warto go obejrzeć dla muzyki, ale, bardzo przepraszam, płyty Beirutu i Portishead to ja mam w domu. Dialogi i aktorstwo są w tym filmie koszmarne. Ogląda się to z coraz większym uczuciem zażenowania. Do dziś nie potrafię uwierzyć, że reżyser "Paryż, Texas" nakręcił coś tak infantylnego.

2 gwiazdki