Pandorum (2009)

Reżyseria: Christian Alvart

Bohaterami filmu jest dwójka astronautów, którzy budzą się na statku kosmicznym. Efektem zbyt długiego przebywania w kapsułach we śnie, jest to, iż mężczyźni nie pamiętają niczego co byłoby przydatne. Nie wiedzą jak się znaleźli na statku, kim są i jaki jest ich cel. Próbując zorientować się na czym polega ich misja, szybko odkrywają mroczne tajemnice kosmosu i fakt, że przetrwanie gatunku ludzkiego leży w ich rękach.

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Całkiem zgrabne kino s-f/horror z niegłupią fabułą czerpiące garściami z klasyków (Alien). Zakończenie nie rozczarowuje a Antje Traue wygląda ślicznie ;) Bez rewelacji ale miło się oglądało.

Dużo kina sci-fi w tym roku, a ten film jest kolejny przykładem, że SF też może straszyć. Udane, wciągające i zgrabne.

Dobry. Momentami przypominający Aliena (i to w pozytywnym znaczeniu tego słowa). Niestety, mniej więcej w połowie film traci rozpęd i z dobrego horroru przechodzi w poprawny sci-fi. Jednakże warto obejrzeć.

Świetna fabuła trzymająca w napięciu do ostatnich minut. Dawno takiego filmu nie oglądałem. Polecam wszystkim.

Jestem na nie. Nie znoszę, kiedy filmy sf kręci się po ciemku, żeby uniknąć dopracowywania efektów specjalnych, a tu oczywiście było ciemno. Nic nie widać, więc trudno ocenić cokolwiek innego poza muzyką, która nie zachwyca.

Klimat Sunshine w połączeniu z Obcym. Ciekawy finał sprawił że film bardzo mi się spodobał. Do zapamiętania.

Trochę za dużo akcji typowych dla amerykańskiego kina akcji momentów "na ostatnią chwilę", ale generalnie film dobry i trzymający w napięciu. Niezła muzyka, ciekawa fabuła i bardzo dobre zakończenie. Ciekawe, chociaż mocno inspirowane Obcym postacie kosmitów (tak na prawdę do końca nie wiadomo czym są obcy i czy na pewno kosmitami).
Polecam.

patrycja76
avrewska
KasiaKhadraoui
bartje
malamadi
Mikser
JUMAN
anego
beznazwybez
GARN