Raj: Miłość (2012)

Paradies: Liebe
Reżyseria: Ulrich Seidl

Miłość to pierwsza część planowanej trylogii – kolejne mają nosić podtytuły Wiara i Nadzieja. Protagonistka Miłości, pięćdziesięciokilkuletnia Teresa, kieruje się do kenijskiego kurortu. Takie turystki nazywane są sugar mamas – dojrzałe Europejki, które pośród palm i piaszczystych plaż szukają pięknych, czekoladowych chłopców gotowych na wszystko. Kluczem do sukcesu jest umiejętność wykreowania iluzji: kobiety, które ze względu na wiek czy wagę zostały w swoim środowisku wyrzucone poza nawias, muszą poczuć się jak adorowane i pożądane boginie.

Reżyser skupia się na kobiecej seksualności, której zniuansowany charakter ujmuje w bezlitosne, bezkompromisowe obrazy. Mimo że Raj jest pierwszym filmem Seidla, który rozgrywa się poza granicami Austrii, pozostaje gorzką analizą europejskiej mentalności i kultury. (www.nowehoryzonty.pl)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

Seksturystyka kobiet i mężczyzn różni się tym, że tam gdzie faceci szukają tylko seksu, kobiety chciałyby dodatkowo znaleźć trochę miłości. Poza tym jest tak samo obrzydliwa. Trudny, bolesny film o upokarzaniu i byciu upokarzanym.

Efunia
bartje
magmik1319
Lamia
dcd
dcd
lapsus
Habdank
pajestka
Johanan
salander