Zawieszenie broni | Rozejm (2010)

Peremirie
Reżyseria: Svetlana Proskurina

Tego miasta nie ma na mapie, ale jest zaznaczone na liście przewozowym. Właśnie tam udaje się Jegor Matwiejew, syn Piotra Matwiejewa. Spotyka się z ludźmi, którzy nie szanują swojego życia – cierpią i kochają, umierają i ożywają, okaleczają siebie i okradają innych, i pragną być kimś innym – raz Puszkinem, raz Pugaczowem. (Festiwal Sputnik)

Obsada:

Pełna obsada

Zwiastun:

To taki porwany film. W sensie na kawałki. Jeden bohater, wiele historii, wiele osób które spotyka, wiele wątków, które kończą się (pozornie) bez pointy. Wujek co wypłacał pieniądze z banku, a potem go... Żona, którą miał znaleźć w rodzinnym mieście, a która okazała się zwykłą... Przyjaciel, który chce być pisarzem, ale napada ludzi na ulicy, żeby... Dużo wódki, dużo braku sensu i kilka rozmów. Nie wiem jak to wszystko przełożyć na gwiazdki więc przyznaję na oślep siedem.

Szkoda, że nie można like'ować krótkich recenzji, bo tę bym polubiła. GENIALNA formuła (nic nie ujmując treści). Autentycznie zazdroszczę.
Lubię pokawałkowane wielowątkowe filmy, ale obawiam się, że "Zawieszenie broni" byłoby dla mnie lekkostrawne tylko po wspomnianej wódce. ;)

Do końca listopada będzie można like-ować, to nadrobisz :)

OT: Tak sobie myślę, że te braki w organizacyjnej stronie festiwalu to tak specjalnie - żebyśmy poczuli rosyjski klimat. ;)

Ale i tak najlepszy był pan, który przyszedł na "Rozejm", a nie posługiwał się ani polskim ani rosyjskim ;) W tym filmie czasami nie wiadomo o co chodzi, ale to pewnie przez wódkę polewaną ze słoików ;)

@inheracil: to było cudne. Ale dzięki temu Borys mógł pozbierać swoje myśli już w trakcie seansu i dlatego wie, o czym jest ten film. :D

Ta beznadzieja jakaś taka.. bez wyrazu - porównując do innych rosyjskich filmów, gdzie jest albo bardziej śmiesznie, albo bardziej brutalnie, to tutaj jest tak po środku.

@lamijka właśnie o to mogło chodzić reżyserowi - o pokazanie beznadziei w postaci filmu, który jest tak samo bezsensowny, poszatkowany i bez znaczenia jak życie tych ludzi.

@michuk, tak możliwe - wtedy efekt artystyczny osiągnięty. Co nie znaczy, że mi się to ma bardzo podobać. ;-) Choć jestem fanką beznadziei, ale chyba w wydaniu hardcore. ;-)

@Michuk You bet I will. Jak na kogoś, kto twierdzi, że jest grafomanem, masz naprawdę dobre pióro. Serio.

"jak na garbatego to całkiem przystojny" :)

@nevamarja: Ubung macht der Meister. ;-) Dlatego: piszmy! (przed odezwą: "grafomani, do piór!" mam jednak pewne obiekcje)

@Michuk "Jak na musical to genialny". :)

@lamijka no właśnie piszę. i podtrzymuję zdanie, że to będzie najdziwniejsza recenzja ever. ;) (przypomnij mi, żebym się więcej nie zgłaszała na żadne pokazy)

@nevamarja, nie mogę się doczekać!

@lamijka Z przykrością cofam to, co deklarowałam. Znaczy się recenzja będzie i to pewnie jeszcze dzisiaj, ale raczej standardowa. Dziwna formuła wyczerpała swój potencjał, nim skończyłam pisać. :/

@nevamarja, może następnym razem. ;-) Ważne, że BĘDZIE.

Cinek
pointless
yaro
Karolinaaa1985
exellos
lamijka
inheracil
michuk